Naletíme na sliby?

Tak se nám politici kasají, jak po volbách bude s nimi opět lépe, jak většina občanů, což jsou lidé s podprůměrnými příjmy, bude mít více peněz, více možností, větší šance, více jistot a konečně i bezpečí. Vládní strany se dokonce předhánějí, kdo komu zvýší více mzdy. Zkrátka, volby se blíží, a když se ekonomice dočasně daří, tak se snad za pár tisíc navíc zapomene na to, že jsme stále levnou pracovní silou, kolonií, montovnou a odbytištěm, pro které je určeno zboží druhé kategorie. Neměli bychom ale ani zapomínat, co jednotlivé strany skutečně v posledních letech dělaly, jaké dopady měla jejich rozhodnutí na náš život. A to i na úrovni nižší, třeba u krajů. Mnozí politici z krajů navíc kandidují i do sněmovny. Můžete namítnout, že když mají plný úvazek v kraji a další třeba ve svém městě, třetí úvazek již nemohou vykonávat naplno a moc věcí zhoršit nestačí, ale odmávat škrt dle stranické linie zvládnou určitě, to mi věřte.

Ve Středočeském kraji se po dlouhých osmi letech pravice podařilo za podpory KSČM prosadit během dvou období řadu opatření, která pomohla důstojněji žít zejména lidem s podprůměrnými příjmy, seniorům, úplným i neúplným rodinám s dětmi. Propláceli jsme jako jediný kraj zdravotní poplatky u lékaře od roku 2009 až do jejich zrušení koncem roku 2014 a do konce minulého volebního období i dosud trvající poplatky na lékařské i zubní pohotovosti.

Abychom rozšířili přístupnost vzdělání i chudším rodinám, propláceli jsme žákovské jízdné. Žákům, učňům a studentům sloužilo na pokrytí nákladů na dojíždění do školy. Další prostředky jsme vynakládali na učňovská stipendia a v programu jsme měli i další připravované úlevy, třeba jízdné pro seniory zdarma nebo slevové karty. Po krajských volbách však nová koalice složená z ANO, ODS, STAN a odpadlíků od TOP 09 zmiňovaná opatření bez náhrady zrušila, a i v dalších krocích dala na vědomí, na čí straně stojí. Třeba ve zdravotnictví začala pod záminkou hledání úspor šetřit na nepravém místě, na porcích a kvalitě stravování, na čisticích prostředcích, což má přímé dopady na personál i pacienty. Na ty bohaté ve zprivatizovaných zařízeních či v nadstandardních pokojích tedy určitě ne.

A na obdobné kroky se chystají i na celostátní úrovni. Jen si poslechněme diskuse, kde se brojí pro znovuzavedení poplatků, pro další platby ve zdravotnictví, když už se o něm bavíme. Jen si poslechněme diskuse o nutnosti dalších ekonomických opatření, která mají přesouvat zdroje a šance od chudnoucí menšiny k bohatnoucí menšině, od nového druhého důchodového pilíře přes odmítání daňové progrese až třeba po zrušení povinné péče o předškolní děti.

Podzimní volby zkrátka rozhodnou o mnohém. Víme, co vše je v sázce, i ze zkušeností z krajů a obcí. Že s líbivými hesly, vyladěným »píjár« a s hezkými tvářičkami můžeme ve skutečnosti přijít i o další řadu sociálních výdobytků, které prosadili dokonce už naši dědové. A můžeme přijít dokonce i o mír… Získejme tedy co nejvíce lidí pro naši stranu, pro KSČM.

Zdeněk ŠTEFEK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 36 hlasů.

Zdeněk ŠTEFEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-09-13 18:58
To co píše Miroslav Reich je sice pravda, ale i tak by se opravdu soudný
volič neměl nechat tak lehce svést. KSČM to má, i se svým upřímně
míněným prolidovým a pokrokovým programem těžké, protože všichni,
dokonce i ČSSD a to deklarativně, jdou proti ni a v případě že by
její volební zisky narostli více, vyjedou proti ni na vlně mainstreamu,
jako jeden "muž". A taky si myslím, že je tu i možnost
infiltrování KSČM tak, že může být, v případě potřeby
znemožňována i zevnitř. Konkrétně kým nevím a rád bych se v tomto
směru mýlil. Ale nevěřím, že by se této možnosti její ideoví
protivníci zřekli.
reich.mir.fan
2017-09-13 15:03
"Podzimní volby zkrátka rozhodnou o mnohém. Víme, co vše je v
sázce, i ze zkušeností z krajů a obcí. Že s líbivými hesly,
vyladěným »píjár« a s hezkými tvářičkami můžeme ve skutečnosti
přijít i o další řadu sociálních výdobytků, které prosadili
dokonce už naši dědové. A můžeme přijít dokonce i o mír…
Získejme tedy co nejvíce lidí pro naši stranu, pro KSČM. Zdeněk
ŠTEFEK" Zbožné přání autora článku.Jenže jak to provést
když hodně bývalých voličů KSČM chtějí dát z určité bezradnosti
raději hlas Babišovi ale zejména Okamurovi protože KSČM dík celému
vedení ÚV KSČM je svoji bojácností a taktické opatrnosti sklamala na
celé čáře.Vím o čem píši protože se zejména se seniory téměř
denně setkávám a tuto otázku s pocitem skepticizmu a určité
bezmosnosti rozebíráme.Sám jsem skutečně zvědat jak pro KSČM
podzimní volby dopadnou.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.