Ludvík Hess u nového babyboxu v Praze 2.

Nová generace babyboxů i na Praze 2

Babybox nové generace byl uveden do provozu na budově radnice Městské části Praha 2 v Jugoslávské ulici.

Slavnostního spuštění se účastnil, vedle starostky Jany Černochové, také předseda Nadačního fondu pro odložené děti STATIM a propagátor, přesněji »tahoun« celého systému babyboxů v České republice Ludvík Hess. Radnice přispěla částkou 300 000 Kč bez DPH. Nová schránka poskytuje novorozenci vyšší komfort a bezpečí, udržuje stálou teplotu, je zajištěna proti případnému přehřátí, má vlastní akumulátor při výpadku energetické sítě a dokáže odeslat fotografii vnitřku zařízení na předem určené e-mailové adresy.

Tato městská část byla v roce 2010 první pražskou radnicí, která zřídila vyhřívanou schránku. Impulsem byl nález novorozené holčičky odložené v parku na Karlově náměstí v křoví. Městská část tak navázala na historickou tradici lokality na Větrově v Praze 2, která byla známa jako místo, kam se od sklonku 18. století potají odkládaly neplánované děti.

Zdejší babybox zachránil již pět dětí, první byla Janička 5. září 2013, prozatím poslední Maruška 11. listopadu 2016.

(mh)

FOTO – Haló noviny/Monika HOŘENÍ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 7 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.