Ilustrační FOTO - Pixabay

Osm navrátilců

V Kábulu přistálo letadlo s osmi odmítnutými žadateli o azyl, které vyhostilo Německo. Všech osm bylo odsouzeno za různé trestné činy, sdělil bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.

Všichni odjeli na letiště v metropoli Severního Porýní-Vestfálska Düsseldorfu přímo z vězení. Tři z nich byli vyhoštěni z Bavorska. Dva se dopustili násilných trestných činů, třetí vážného ublížení na zdraví. Herrmann se kriticky vyjádřil ke snahám některých organizací zabránit vrácení těchto pachatelů vážných porušení zákona. »Pro to nemám pochopení. Někdo, kdo u nás zdánlivě žádá o ochranu před pronásledováním a válkou, a pak páchá takové hanebné činy, jako je znásilnění, u nás nemá co pohledávat,« řekl.

Jde o první vyhoštění ze SRN do Afghánistánu od útoku v Kábulu z 31. května, kdy byla vážně poškozena německá ambasáda. Humanitární organizace posílání lidí zpět do této země kritizují, tamní situaci kvůli útokům Tálibánu označují za životu nebezpečnou. SRN tam dosud vrátila přes sto azylantů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.