Setrvalý stav

Je zřejmé, že terorismus nespí a dává o sobě poslední dobou v Evropě pořádně vědět. Jedná se dokonce už o jakýsi setrvalý stav, se kterým se Evropané chtě nechtě museli naučit žít. Ať už v těžce zkoušeném Španělsku, sousedním Německu, Anglii, nebo kdekoliv jinde. Nevyzpytatelnost tohoto nebezpečí je samozřejmě stresující.

Vždyť například ve Francii zadrželi minulý týden velmi nebezpečného muže při policejní razii v bytě na předměstí Paříže. Měl údajně přímé napojení na teroristickou organizaci Islámský stát. Uvedl to na tiskové konferenci francouzský prokurátor François Molins a dodal podrobnosti.

»Policisté ve středu v bytě na předměstí Villejuif na jihu Paříže našli ukryté výbušniny, mimo jiné trhavinu triaceton triperoxid (TATP), kterou často při sebevražedných atentátech používají islamističtí radikálové. Další výbušniny objevila policie při razii v jiném bytě následující den,« uvedl pro média Molins.

»Analýza zadržených materiálů ukázala, že jeden z podezřelých byl v srpnu 2016 přes Facebook v přímém kontaktu s Rachidem Kassimem,« uvedl dále francouzský prokurátor. Kassim byl členem radikálního hnutí Islámský stát a je navíc považován za organizátora několika teroristických útoků ve Francii. Na počátku tohoto roku podle jeho slov zřejmě zahynul v Iráku při leteckém úderu mezinárodní koalice vedené Spojenými státy.

Jenom ve Francii zabili v posledních třech letech útočníci inspirovaní islámskými radikály více než 230 nevinných osob. To je neuvěřitelné číslo.

Je nanejvýš dobře, že se terorismus České republice dosud vyhýbá, je však příliš blízko na to, abychom přestali být ostražití.

Radovan RYBÁK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 6 hlasů.

Radovan RYBÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.