Ilustrační FOTO - Pixabay

Referendum o kolonádě asi až v lednu

Zřejmě až současně s volbou prezidenta proběhne v Karlových Varech referendum o tom, zda se ve městě zachová stávající vřídelní kolonáda, nebo zda bude zbourána a místo ní postavena replika původní stavby.

Haló noviny o tom informoval předseda karlovarských komunistů Josef Murčo s tím, že na posledním jednání karlovarských městských zastupitelů uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA), že petice, která žádá o zmíněné referendum, obsahuje řadu nedostatků. »Nyní se prozkoumává a musí se nějakým způsobem doplnit a upravit,« uvedl Murčo.

Iniciátoři petice původně počítali s tím, že referendum by proběhlo souběžně se sněmovními volbami. »Takže v současné době to možné není,« podotkl Murčo. Primátor Kulhánek podle něj uvedl, že referendum by mohlo proběhnout současně s prezidentskými volbami. V tom případě by městskou kasu stálo lidové hlasování 900 tisíc korun.

A jak by Murčo v případném referendu hlasoval? »Hodně bude záležet na tom, jak bude postavená otázka. Jestli to bude podobně jako ‚Tuto kolonádu zbourat a postavit repliku ze 17., 18. nebo 19. století‘, tak to budu proti,« svěřil se Murčo.

Podle jeho názoru se stávající kolonáda může opravit a přivést do daleko lepšího stavu, než je tomu nyní. A to aniž by bylo nutné ji bourat. »Postavit velice nákladnou repliku něčeho, co bylo v dávné minulosti odstraněno, tento krok zpět by neměl pozitivní význam pro vzhled Karlových Varů,« dodal Murčo.

(ma)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 9 hlasů.

(ma)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-10-12 19:14
To bourání je ale docela zbytečná hloupost, pokud je ta fotka reálná.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.