Třináct bodů bude šťastných pro vítěze Laver Cupu

Vítěz premiérového ročníku tenisového Laver Cupu, který se od pátku do neděle koná v pražské O2 areně, potřebuje získat třináct bodů. V souboji Evropy s výběrem zbytku světa je ve hře 24 bodů a pokud bude po devíti dvouhrách a třech čtyřhrách stav 12:12, o vítězi rozhodne dodatečná čtyřhra.

Každý den jsou na programu tři dvouhry a jedna čtyřhra. Všechny zápasy se hrají na dva vítězné sety, ale místo třetí sady je na pořadu super tie-break. V pátek je za každý vyhraný zápas bod, v sobotu dva a nedělní duely jsou za tři body.

»Bodový systém to může udělat hodně zajímavé. Rád bych vyhrál před nedělí,« řekl po příletu kapitán Evropy Björn Borg, jehož tým je v sestavě se Švýcarem Rogerem Federerem a Španělem Rafaelem Nadalem favoritem utkání. Přání se ale Borgovi splnit nemůže, jelikož po dvou dnech v případě výher ve všech osmi zápasech může jeho tým získat maximálně 12 bodů.

Oba týmy jsou složeny z šesti hráčů a podle pravidel každý z nich odehraje minimálně jednu a maximálně dvě dvouhry. Aspoň čtyři z šestice v každém týmu se musí zapojit do čtyřher. Nasazení hráčů určují kapitáni. Za Evropu tak činí Borg, na druhé straně světový tým řídí jeho bývalý rival John McEnroe z USA.

Nominace na pátek se odhalí ve čtvrtek, kdy si kapitáni vymění karty se jmény. »Fanoušci se zároveň dozvědí, kdo nastoupí v sobotu, protože první dva dny musí hrát dvouhru všech šest hráčů,« řekl výkonný ředitel soutěže Steve Zacks.

Borg dostane jako kapitán domácích výhodu: v sobotu nebo v neděli podle svého výběru nahlédne do nominace světa a podle toho nasadí své hráče. Borgovi bude s výběrem hráčů z pozice asistenta pomáhat jeho krajan Thomas Enqvist, McEnroe má za pomocníka mladšího bratra Patricka.

V pátek a v sobotu začne program shodně ve 13.00 a večerní fáze v 19.00 h. V neděli se hraje bez přestávky od 12.00 hodin.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.