Cheb. Ilustrační FOTO - Haló noviny

Starosta Chebu je usvědčený lhář

Poslední jednání chebských zastupitelů mělo velmi zajímavý průběh. Během něj totiž vyšlo najevo, že stávající starosta Chebu Antonín Jalovec je usvědčený lhář. Haló noviny o tom informoval chebský zastupitel a bývalý místostarosta města Pavel Hojda (KSČM).

Při jednání chebských zastupitelů totiž podle Hojdy vyšlo najevo, že jeden bývalý zaměstnanec městské policie psal anonymní mailové dopisy, ve kterých poukazoval na různé nesprávnosti, které se údajně děly v městské policii. »Tehdy opoziční zastupitel pan Antonín Jalovec (VPM) s ním měl komunikovat prostřednictvím pěti emailů,« uvedl Hojda.

Celá věc se dostala k policii. »Ta zjistila konkrétní osobu, která tyto v podstatě pomlouvačné emaily psala,« uvedl Hojda s tím, že s touto osobou pak policie zahájila trestní řízení. Této osobě policie zabavila notebook. »Z toho notebooku zjistili, že tento bývalý zaměstnanec městské policie komunikoval s více lidmi, kteří mu odpovídali. On rozesílal ty emaily daleko více lidem, i mně. Ani já, ani bývalý starosta Petr Navrátil (ČSSD) jsme na tyto anonymní emaily nereagovali,« podotkl Hojda.

Jak Hojda dále uvedl, sedm lidí mělo se zmíněným bývalým zaměstnancem chebské městské policie komunikovat. »Šest lidí řeklo po pravdě policii, že odpověděli a víc se s tím nezabývali. Jediný, kdo odpověděl nepravdivě, byl pan Jalovec, stávající starosta. Řekl, že s ním nekomunikoval a že s anonymy nekomunikuje. Oni mu ale prokázali, že pětkrát odpověděl a dokonce obviněného úkoloval, aby zjistil některé věci a panu Jalovcovi to dal na vědomí. Takže ho usvědčili ze lži,« řekl Hojda. Podle něj bude mít celá věc ještě dohru. »Asi ne trestní, ale přestupkovou,« poznamenal.

Hojda na zastupitelstvu vystoupil s tím, že pokud se prokáže, že starosta lhal policii, tak že by měl odstoupit. »Pokud se prokáže, že lhal, a neodstoupí, budeme iniciovat jeho odvolání. Jestli se to podaří, těžko říct, protože koalice má šestnáct hlasů, zbytek je čtrnáct, takže pokud koalice bude pevná, tak starosta odvolaný nebude,« dodal Hojda.

(mik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 61 hlasů.

(mik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-11-01 01:52
Ještě pořád nekápl božskou?
hajek.jiri51
2017-09-22 09:43
Z toho už by se jeden pos...! O e-mailech absolutně nic! Na co
poukazovaly, byly pravdivé nebo nepravdivé ... absolutně nic. Ale jestli
někdo lhal o tom zdali a jak na ně reagoval nebo ne , tak to je to
nejhlavnější! Zkrátka Investigativní novinařina par excellence.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.