Ilustrační FOTO - Pixabay

Taxikáři o sobě zase dávají vědět

Pražští taxikáři se na protest proti službám typu Uber chystají v pondělí od 10 hodin blokovat pomalou jízdou příjezd na ruzyňské letiště. Taxikáři chtějí opakovaně projíždět od Evropské Lipskou k letišti a zpět na Evropskou.

Na případné dopravní komplikace se chystají policie, strážníci, magistrát i dopravní podnik (DPP), konkrétní kroky ale nechtějí sdělit. »Nebudeme předjímat postupy a nechceme o nich ani polemizovat, neboť situace se může oproti předpokladům vyvinout zcela jinak. Akce má začít okolo 10.00, ale musíme pracovat i s variantou, že žádná nebude. Žádné konkrétnosti uvádět nebudeme,« řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Komentovat odmítl i případné postihy nebo přestupky, ke kterým by mohlo dojít. »Každý, kdo se dopustí protiprávního jednání, bude muset počítat s postihem,« řekl pouze.

Kolik na letiště přijede taxikářů, není jasné. Davida Bednáře, který za sdružení vystupuje, se ČTK nepodařilo kontaktovat. Účast není možné vyčíst ani z facebookového profilu sdružení. To zde oznámilo, že taxikáři pojedou Lipskou ulicí směrem na letiště, zpět kolem hotelu Mariott a opět nájezdem před Evropskou třídou zpátky na Lipskou.

Připraveni zasáhnout budou strážníci městské policie. Ani tady není jasné, kolik strážníků v terénu bude. »O akci taxikářů městská policie samozřejmě ví. Bezpečnostní opatření ale řídí policie, které poskytujeme maximální součinnost,« uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Dopravní podnik bude podle mluvčí Anety Řehkové na situaci reagovat podle aktuálního dění. Zda autobusy na letiště dojedou, případně s jakým zpožděním, podle DPP nelze předjímat.

Magistrát protest taxikářů kritizuje. »Považujeme jej za nesmyslný nátlak několika taxikářů. Situaci budeme společně s policií sledovat a naším společným cílem je zasáhnout tak, aby byla doprava omezena co nejméně. Řešení situace na místě bude zejména v rukou policie,« uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Praha se v minulosti podle Hofmana snažila situaci řešit se společností Uber i taxikáři. »Jednali jsme se zástupci společnosti Uber ve snaze, aby svou službu legalizovali. To se bohužel doposud nestalo. Vedli jsme jednání i se zástupci taxislužeb, kteří požadovali úpravu podmínek jejich působení v hlavním městě, ale ani tato jednání nikam nevedla,« uvedl.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2, celkem 7 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


krob.josef
2017-10-01 15:15
Taxíkem po Praze? Ani omylem! Nechť si jezdí, kde chtějí, když mají
na benzín… Já nikam nejezdím ani nelétám, tak je mi to jedno. Ať se
vyblbnou.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.