Ondřej Rolenc se ve francouzském Pau stal potřetí mistrem světa ve sjezdu na divoké vodě. FOTO - kanoe.cz

Rolenc králem sjezdu

Kanoista Ondřej Rolenc se znovu stal mistrem světa ve sjezdu na divoké vodě. Šampion ve sprintu z let 2014 a 2016 triumfoval na kanále ve francouzském Pau, kde měli sjezdaři společný šampionát s vodními slalomáři. Rolenc o 18 setin sekundy porazil stříbrného olympijského medailistu ze slalomu Slováka Mateje Beňuše.

Další dvě medaile v individuálních kategoriích přidaly kanoistky. Obhájkyně světového titulu Martina Satková tentokrát skončila druhá. Bronzovou medaili při své první seniorské akci získala teprve 16letá Marie Němcová. Ta získala společně s Anežkou Paloudovou ještě zlato v zatím nepříliš rozšířené kategorii deblkanoistek.

Závod kanoistů jako jediný nabídl srovnání elitního sjezdaře a slalomáře. Beňuš včera dopoledne skončil třináctý v semifinále slalomářů a překvapivě nepostoupil do finále, ale mezi sjezdaři nestačil jen na aktuálního vítěze Světového poháru Rolence. Všechny ostatní specialisty na sjezd porazil.

Obhájkyně titulu ve slalomu kajakářek Kateřina Kudějová obsadila páté místo. Zvítězila rozdílem třídy Australanka Jessica Foxová, jež v 23 letech získala páté individuální zlato. Foxová prošla až jako poslední desátá do finále, ale nejdůležitější jízdu šampionátu proměnila ve svou show. Po bezchybném výkonu stanovila základní čas 97,14, ke kterému se jejích devět zbylých soupeřek marně snažilo přiblížit.

Stříbro získala Slovenka Jana Dukátová s odstupem 4,62 sekundy, třetí byla se ztrátou 5,48 Němka Ricarda Funková.