Těsně druzí, přesto šťastní Přindiš a Fišerová

Vítěz Světového poháru Vít Přindiš na MS přispěl k potvrzení nadvlády českých kajakářů na světové scéně. I když ho dělily pouhé dvě setiny sekundy od titulu, i ze stříbra byl nadšený. Při třetím startu na MS poprvé postoupil do finále a bylo z toho nakonec druhé místo.

»Povedlo se to asi víc, než jsme očekávali. Vzali jsme si první dvě místa a třetí je Slovinec. Viděl jsem Borise Neveua, který měl slzy na krajíčku,« uvedl Přindiš. Neveu jako jediný francouzský zástupce ve finále skončil pátý.

Úplná nádhera

Světový titul mu těsně unikl. »Jako dvě setiny, co to je? Nic, ale já mám medaili z MS a jsem strašně šťastnej. Samozřejmě kdybych vyhrál, tak ta euforie bude asi ještě malinko větší, ale tím, že to vyhrál Ondra a jsme dva na stupních, to je úplně nádhera,« říkal po finále.

Při čekání na startu věděl, že Tunka zajel dobře, ale koncentroval se jen na sebe: »To je recept, který mi letos sedí, protože si vždycky řeknu: Kašli na to, jak kdo zajel. Jel jsem si to svoje a nenechal jsem se vybláznit.«

Napřed naštvaná

Den plný rozporuplných emocí prožila kanoistka Tereza Fišerová na mistrovství světa ve vodním slalomu. Bezprostředně po semifinále naštvaně zahodila pádlo a neúmyslně přepadla do vody, protože si myslela, že ji padesátisekundová penalizace na předposlední brance připravila o postup. Rozhodčí jí trestné sekundy na základě videa záhy odmazali a Fišerová pak ve finále prožívala euforii po zisku stříbra.

Devatenáctiletá závodnice věděla, že zahodit pádlo bylo trochu nesportovní. »Nedělá se to, vím to, ale v těch emocích jsem se neudržela. Pak přišel nějaký proud, vymstilo se mi to, že mě to zvrhlo a tím, že se neumím zvedat bez pádla, nezbylo mi, než opustit loď,« líčila po semifinále.

V něm byla nakonec druhá, takže ve finále jela jako předposlední. Když se po své jízdě ocitla na průběžné druhé příčce, věděla, že jí medaile neunikne. »Jela jsem jízdu a říkala si, že to asi nebude stačit, měla jsem něco špatně. Dojela jsem do cíle, byla jsem druhá, věděla jsem, že tam bude placka, což pro mě byl nepopsatelný pocit,« svěřovala se v cíli.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 2 hlasy.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.