Naši fotbalisté si chtějí v Baku napravit reputaci

Alespoň částečně napravit dojem z nepovedené kvalifikace mistrovství světa a získat důležité tři body do koeficientu. S takovými cíli nastoupí česká fotbalová reprezentace ve čtvrtek v Baku k zápasu s Ázerbájdžánem, který stejně jako výběr trenéra Karla Jarolíma ztratil možnost postoupit na šampionát.

Český tým přišel o šanci na postup před měsícem po porážce 0:2 v Severním Irsku, ale stále má o co hrát. Vedle prestiže půjde v závěrečných zápasech o lepší nasazení do evropské kvalifikace a Ligy národů, která nahradí přípravné zápasy a bude také dodatečnou šancí dostat se na Euro.

Jarolímův tým je momentálně v žebříčku na 27. místě, a kdyby se mu podařilo dostat se na 24. příčku, hrál by v nové soutěži druhou a ne třetí ligu. »Při každé příležitosti se snažíme hráčům připomínat, že i když je kvalifikace ztracená, je o co hrát. I kdyby to byl přípravný zápas. Ale pořád je to kvalifikace a důležité body pro koeficient,« uvedl Jarolím.

»Dostávali jsme ty indicie v mezičase mezi srazy. Už jsme dostali nějaké materiály a informace k tomu, o co hrajeme, co je dál ve hře. Takže všichni hráči to vědí a mají to v hlavách. Musíme prostě získat šest bodů, abychom udělali maximum pro to, co můžeme, abychom se dostali do lepší skupiny,« řekl záložník Vladimír Darida

Češi v prvním kvalifikačním utkání s Ázerbájdžánem loni v říjnu remizovali v Ostravě 0:0 a momentálně jim v tabulce patří čtvrtá příčka o bod právě za čtvrtečním soupeřem. »Myslím, že budou hrát určitě odvážněji, že to nebude jen o obranném bloku. I proti Německu měli pasáže, kdy obranu vysunuli a snažili se Němce napadat už na útočné polovině. Možná ještě ve větší míře to může být s námi,« dodal Jarolím.

Pro zápas v Baku se rozhodl udělat několik změn v sestavě. »Je pravděpodobné, že i na místě gólmana dáme šanci někomu z těch dvou (Pavlenka, Koubek), kteří doposud v kvalifikaci nechytali. A i do pole je pravděpodobné, že někdo, kdo ještě nenastoupil od začátku, bude hrát,« uvedl Jarolím.

Zápas ve čtvrtek začne v 18 hodin a ani jeden z týmů do něj nevstoupí v nejlepším rozpoložení. Ázerbájdžán sice naposledy v kvalifikaci porazil 5:1 San Marino, předtím ale prohrál čtyři utkání za sebou se skóre 1:11. Oslnivou bilanci nemají ani Češi, kteří z posledních sedmi zápasů venku čtyři prohráli a zvítězit dokázali pouze v San Marinu.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.