Zaorálkovy nesplnitelné sliby

Proč je nutné změnit celkový systém chování státu vůči občanům? Je to jednoduché. Naduté chlubení vzrůstající a prosperující ekonomikou, která je hrou čísel, patří k cíleným předvolebním tahům. Vláda slíbí vše, jen plnění slibů je v nedohlednu. Uplatňují své vžité praktiky, které jim mají pomoci v získání opětovné moci. Pokud ekonomický růst nezaznamenají jednotliví občané, rodiny s dětmi, matky samoživitelky, hendikepovaní či senioři ve své vlastní peněžence, není možné současný stav považovat za efektivní zlepšení.

Sobotkova vláda neakceptovala mnohé z našich návrhů. V žádném případě nelze již dlouhodobě hovořit o ČSSD jako klasickém levicovém subjektu. Touha po teplých křeslech přivedla její představitele do náruče pravice či komerčně vzniklých politických subjektů. Oprášené projevy Zaorálka, řvavé poukazování na chyby jiných je jen zástěrkou, jež má lidi přimět k volbě ČSSD. Jde však o nechutný pokus znovuzískání vedoucího postavení na politickém poli. Nikdo z nás nezapomněl na jeho horování proti církevním restitucím. Nic z toho však oranžová strana nesplnila. Taktéž sliby z minulých mimořádných parlamentních voleb Zaorálek neprosadil. Přesto však ta samá slova používá i dnes. Opět hřímá proti Bakalovi. Nedal si práci ani se změnou rétoriky. Výsledek je však nulový. Tento rétor, který vystřídal Sobotku, nepočítá s tím, že lidé nezapomínají.

Nejde jen o Zaorálka. Premiér Sobotka si vzpomněl, že volby jsou za dveřmi, a tak začal řešit vysokou cenu másla, která dnes dosahuje mnohdy až 80 korun za 250 g. Lidé dlouhodobě upozorňovali, že dovozové potraviny nesplňují naše normy kvality. Řešení, které dnes ukládá premiér, je pouze nereálným slibem. Kontrolu dovozových potravin a prosazování naší domácí produkce v této oblasti je možné řešit až po podzimních parlamentních volbách.

Dovolte mi v této souvislosti, abych vás pozval k letošním parlamentním volbám, které se uskuteční ve dnech 20. a 21. října 2017 a požádal vás o vaši podporu, neboť jen tak můžeme dosáhnout potřebné změny.

Pavel KOVÁČIK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 66 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-10-06 17:13
Víra a zapomnění - Zapomenout co bylo a "věřit" slibům!
Kolo, kolo mlýnský za 4 rýnský, kolo se nám polámalo ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.