Martin Harich si zazpíval duet s producentem koncertu Martinem Francem (vpravo).

Slovenští muži vrátili úder

Benefičním koncertem Slovenští muži vrací úder se v pražské Lucerně přihlásili v pondělí o slovo přední slovenští zpěváci a jejich hosté. Volně tak navázali na loňský úspěšný koncert Slovenské divy v Praze a svým ženským protějškům ukázali, že i zpěváci ze Slovenska umí roztleskat legendární sál.

Celý koncert odstartoval úžasný folklorní soubor Vánok v krojích z Veľkých Kapušan na skladbu skupiny Offsrping. Na pódiu pak za slovenské chlapy bojovali mj. Adam Ďurica, Peter Paul, finalisté SuperStar Martin Harich a Thomas Puskailer, operní legenda Štefan Margita, výborné pop-operní trio La Gioia, mnohonásobný Zlatý slávik, muzikálová a rocková legenda Peter »Cmoro« Cmorik, ale i skuteční bardi, hvězdy 70. a 80. let Vašo Patejdl, Paľo Hammel a Peter Nagy.

Benefiční koncert uváděly slavné moderátorky československých časů.

»Já jsem si nepřál rozdělení republiky. Narodil jsem se na Slovensku, mám tam rodinu, žiju v Čechách s českou manželkou a zůstávám celým srdcem i duší Čechoslovákem jako spousta lidí v Čechách i na Slovensku,« uvedl Štefan Margita, který doslova přišpendlil diváky do sedadel skladbou Jaká to nádhera.

Koncert snímala i Česká televize, takže nervozita mezi některými účinkujícími byla o to vyšší... »Znáte někoho, kdo by neměl před vystoupením alespoň trošku trému?« usmívaly se slavné moderátorky večera Marie Tomsová, Hana Heřmánková a Marie Retková.

To benjamínek mezi slovenskými chlapy Martin Harich si vrásky nedělal. »Já se na koncert moc těším. Mám takové malé překvapení v podobě duetu 'Psi sa bránia útokom', který si zazpívám s mým kamarádem, zpěvákem a producentem tohoto koncertu Martinem Francem. Jsem připravený a doufám, že i muzikanti,« smál se s drzou jiskrou v oku sympaťák Martin, aby hned uvedl vše na pravou míru: »Ne, dělám si legraci, jsou to profíci a já si koncert užiju. Pak se hned vracím na Slovensko a pojedu svoje slovenské turné.«

Jako překvapení pro přítomné diváky byla připravena slovenská herecká legenda Milan Kňažko, který naživo s bandem přednesl Brellův šansonový hit Ne me quitte pas.

Nejvíc ale rozdováděl Lucernu Peter Nagy s hity Aj tak sme stále frajeri a Kristínka. »Je pěkné, že diváci na moje starší písničky reagovali. V Lucerně jsem poprvé vystupoval v roce 1983 a v roce 1984 už pak se svou kapelou. Teď jsem se dostal do fáze, kdy na moje vystoupení chodí celé rodinné generace. Čas nezastavíte a já si pořád také nemůžu hrát na nějakého mladíka,« s úsměvem komentoval Peter, který teď také chystá velké turné po českých a slovenských městech.

Hosty koncertu byly zpěvačky Heidi Janků, která si s Vašo Patejdlem zazpívala hit Ztracený ráj, a finalistka SuperStar Monika Bagárová, která si střihla duet Prší s Robo Opatovským. Umělce doprovázel Big Band Českého rozhlasu pod vedením Vlada Valoviče.

Sto korun z každé prodané vstupenky bylo věnováno na nadační fond Muži proti rakovině, a tak mohli pořadatelé ve finále předat šek v hodnotě 64 000 Kč.

Roman JANOUCH

FOTO - FotoSféra (4) a autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.