Kšeft, ke kterému Zaorálek mlčí

Dnes je třeba řešit spoustu problémů. Ale ČSSD nám vytváří nové. Jedním z nich je i problém s lithiem. Se vší pravděpodobností se dostane do rukou australské společnosti. Memorandum podepsané ministrem průmyslu ČSSD Havlíčkem je nehorázným činem. Lithium patří ke strategickým surovinám. Oranžová strana, která se chlubí zájmem o občany a budováním prosperity naší republiky, opět zřejmě udělala kšeftík. Stejně jako před lety s OKD a byty OKD s Bakalou.

Nedivím se, že lidé nečtou její program. Proč taky, oprášené staré přísliby, bombastické formulace, náměty vykradené z programů jiných politických stran a uskupení. Zaorálek, »naděje pro ČSSD«, opět šlápl do hnoje. Brojení proti Bakalovi je pouze volebním tahem. Jinak by totiž musel volat k zodpovědnosti svého kamaráda a současného premiéra Sobotku. Což se mu patrně nechce. Deklarované prázdné fráze zmizí hned po volbách v propadlišti politických dějin. Na které politické cestě hřímal svá hesla, že nepostřehl, co chystá ministr průmyslu Havlíček? Jaký je vlastně rozdíl mezi Zaorálkem a Bělobrádkem? Téměř žádný. Oba jsou ochotni se za teplá vládní křesla přizpůsobit čemukoliv. Bělobrádek se paktuje se sudetskými Němci, prosazoval a chválí církevní restituce. Zaorálek v minulých parlamentních volbách se svými kolegy tvrdil, že církevní restituce zastaví. Dnes všichni vládní představitelé mlčí a ještě nechávají projít nesmyslné návrhy, jako například podpis memoranda s Austrálií ohledně strategické suroviny lithia. Jeho těžba skončí u zahraniční společnosti a naše republika se bude jen nevěřícně dívat. I taková je bilance levicové ČSSD.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM a vedoucí kandidát KSČM pro volby do Poslanecké sněmovny v Kraji Vysočina


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 122 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Pisatel66
2017-10-08 00:07
Dobré a správné téma. Ale pozor : nepřepálit! ČSSD není teď
největším soupeřem komunistů, je jím od samého svého vzniku
populistické (jinak mluví, jinak koná) ANO.
hajek.jiri51
2017-10-07 15:23
Něco skutečně vyřešit? A ne s křížkem po funuse, kdy se už stejně
nedá nic dělat? To by jste chtěli od Zvorálka trochu moc.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.