Zdeněk Troška se cítí dobře mezi lidmi.

Rozdává lidem radost a pohodu

Avizovali jsme, že Levicový klub žen ve Strakonicích připravuje besedu s filmovým a divadelním režisérem Zdeňkem Troškou. Ještě letní akce více než splnila očekávání, jak nás informovala předsedkyně LKŽ ve Strakonicích Marie Pavlovičová.

V plně obsazené restauraci Kalich byl Troška přivítán potleskem, a pozdraven nejen levicovými ženami a jejich doprovody, ale také starostou města Břetislavem Hrdličkou. Pak už režisér oblíbených veseloher a pohádek poutavým způsobem přiblížil humorné příběhy z natáčení. Na celou řadu otázek odpovídal bez příkras. Například by odmítl natáčet nekonečné nic neříkající seriály, odmítl by filmy s válečnou tematikou a filmy, v nichž by musel ukazovat utrpení, zlo a neštěstí lidí. Zrovna tak odmítá dát souhlas se zařazením reklamy do svých filmů natočených do roku 1989. Rád natáčí filmy humorné a s pohádkovými příběhy, aby lidem zprostředkovával radost, pohodu a hladil je po duši.

Troška dokázal, jakým sympatickým a bezprostředním společníkem je. Rozdával autogramy, rád se s každým vyfotografoval a zazpíval si se všemi za doprovodu harmonikářů jihočeské písničky.

(za, mh)

FOTO – archiv LKŽ Strakonice


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.1, celkem 33 hlasů.

(za, mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.