Rozhovor s poslancem Zdeňkem Ondráčkem, vedoucím kandidátky KSČM v Královéhradeckém kraji

Jsem stručný, protože chybějí činy!

Co zásadního chcete ve sněmovně prosadit v dalším volebním období?

Tak za prvé, ještě tam v té sněmovně nejsem, a za druhé nevím, zda to bude něco zásadního (smích). Ale vezměme hypoteticky, že budu zvolen. V takovém případě mám, stejně jako v případě mé první kandidatury před čtyřmi roky, dva hlavní cíle. Tím prvním je podle svých možností přispět ke stabilizaci bezpečnostních sborů a tím druhým je iniciovat vznik aktivních záloh bezpečnostních sborů. O tomto tématu jsem hovořil již v tomto volebním období, ale pro některé kolegy je to tak složité na pochopení, že to chce svůj čas (smích). Více bych to zatím nerozváděl.

Co považujete v současnosti za největší celospolečenský problém?

Na domácí scéně polarizaci společnosti, která spočívá v neochotě vyslechnout si názor druhého, v hrubosti a vulgaritě v komunikaci a agresivitě při prosazování vlastních názorů a myšlenek. V zahraničí to je pak příprava na možnou válku a dělání vše pro to, aby válka byla. Oboje to jsou pesimistická témata, proto raději přejděme jinam.

Jak vnímáte takzvané církevní restituce?

Super, nyní jste to vylepšil (smích). Vnímám je jako největší zlodějnu předchozích pravicových vlád a jsem velmi zklamán postojem ČSSD, která církevní restituce, jež měla ve svém volebním programu, vyměnila za post předsedy vlády a pár křesel ministrů. Doufám, že to tak vnímají i občané–voliči, a sociální demokraté tak sklidí plody své politické práce. Znovu se mi potvrdilo, že nikdo nemůže tolik jako socan slíbit.

Na jaký obor se chcete ve sněmovně zaměřit v příštím volebním období nejvíce?

Tak to už vychází z mého předchozího povolání policisty. Chci se i nadále zabývat otázkami vnitřní bezpečnosti státu a vším s tím souvisejícím. Nebráním se však ani novým úkolům. Jsem zvyklý se učit novým věcem a pracovat na sobě.

Co byste chtěl nově prosadit pro váš region?

Práce poslance není od toho, abych něco prosazoval pro svůj region, to mohu dělat, a myslím, že i dělám, jako krajský zastupitel. Určitě však budu i nadále podporovat dostavbu dálnice D11 z Hradce Králové až na hraniční přechod s Polskem a dále pak výstavbu bývalé R35, dnes D35, tedy severní dálniční trasu mezi Čechy a Moravou. Tím zvýšíme dopravní dostupnost a možnost dalšího rozvoje celého Královéhradeckého kraje. Toto je deklarovaná priorita všech vedoucích kandidátů politických stran a hnutí, které mají šanci dostat své zástupce do sněmovny.

Jaké máte politické krédo?

Nemám žádné politické krédo. Pracuji tak, abych byl prospěšný společnosti a nemusel se za svoji práci stydět.

Co chybí českým politikům nejvíce?

Nevím, sám jsem nyní politik a nerad hodnotím sám sebe. Na to se musíte ptát občana, který se o politiku zajímá. Já se snažím být s lidmi v kontaktu a na jejich věcné připomínky k mé práci podle možností reagovat. Nikdy se však nelze zavděčit všem.

Jaký volební výsledek KSČM odhadujete?

Osobně si myslím, že KSČM má na to, získat 15 procent hlasů a být druhou nejsilnější politickou stranou, nebo - chcete-li - politickým subjektem na české politické scéně. Jsme strana nezatížená korupčními skandály, strana, která se nepodílela na rozkradení naší republiky po roce 1989, ale také strana, která - zatím jen na krajské úrovni - dokázala, že je stranou, jež má odborníky a umí dobře vládnout a hospodařit. Je to však na voličích, zda a opět nepodlehnou laciné mediální kampani o zlých komunistech.

Jak nahlížíte na svět? Jste spíše optimista, nebo pesimista?

Optimista, ale také realista. Věřím jen tomu, co bylo nebo je. Ostatní jsou jen sliby a těch může být mnoho. To politika umí dobře.

Proč jste ve svých odpovědích tak stručný?

Protože nemám rád plané žvanění o ničem. Kdo se neumí vyjádřit v několika větách či minutách, nezaslouží si moji pozornost (smích). Myslím, že keců, jak bude líp, jsme si vyslechli už mnoho. Činy však chybějí!

Radovan RYBÁK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 74 hlasů.

Radovan RYBÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-10-13 20:10
Já mělo to štěstí, že jsem si přečetl před 89 Kohoutovu knihu
"Kde je zakopán pes" a taky před 1968 knihu "Minové
pole" Miklóse Zalky . Tak mně ten cirkus moc nepřekvapil a
neoslovil. Ani v 1968 roce a ani v roce 1989.
halonoviny
2017-10-13 16:18
Ale jo, dyť já taky. Já ho měl nad postelí - jako idola (bylo mi 16
3/4 teda)... No ale po měsíci letěl zmačkanej do koše. Prohlédl jsem
už ke konci ledna 1990! R. Janouch
joska.korinek
2017-10-13 13:45
Ale já jsem fakt věřil, že Havel nekecá. A to mě bylo víc než
padesát a máti mě říkala: Mně se ten člověk nelíbí. Copak
nevíš, co se o té jejich rodině říkalo za války?
halonoviny
2017-10-13 13:12
Tak teď jste mě totálně zboural, Kořínku:) R. Janouch
joska.korinek
2017-10-13 12:14
Ten Ondráček se mně líbí. Ale měl přijít tenkrát, když jsem pod
balkónem skákal Havlovi na špek, a klepnout mě pendrekem, aby se mi
rozsvítilo.
hajek.jiri51
2017-10-12 19:12
No je to specialista na bezpečnostní problematiku, ale s tím
"socanem" si sám trochu protiřečí.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.