Nosek premiérovým střelcem v Las Vegas

Útočník Tomáš Nosek vstřelil v úterním utkání NHL historicky první gól Vegas na domácím ledě a pomohl jím k výhře 5:2 nad Arizonou. Skóre otevřel i Tomáš Plekanec, ale zůstal osamoceným střelcem Montrealu, který podlehl doma Chicagu 1:3. Martin Hanzal se premiérovou trefou v novém působišti podílel na výhře Dallasu 4:2 nad Detroitem.

Vegas rozhodlo drtivým nástupem, po němž Golden Knights vedli už v 11. min. 4:0. Úvodní smršť spustil Nosek, který nastupuje ve čtvrté formaci. Ve středním pásmu nabral rychlost, dostal puk do jízdy a střelou z levého kruhu pod lapačku dal v NHL svůj druhý gól v kariéře.

Rutta nebodoval

Také Plekanec se gólově prosadil hned z prvního střídání. Kladenský odchovanec v útočném pásmu zachytil nepřesnou přihrávku a střelou z pravého kruhu překvapil jinak bezchybného Crawforda, který kryl 41 střel. Chicago, v jehož dresu poprvé v sezoně nebodoval obránce Jan Rutta, otočilo skóre dvěma slepenými góly v závěru úvodní třetiny a výhru pojistil v 51. min. Anisimov.

Hanzal zpečetil výhru Dallasu dvě sekundy před koncem zápasu gólem do prázdné branky při power play soupeře. Na střídačce už byl v té chvíli Petr Mrázek, který chytal poprvé v sezoně a zastavil 29 z 32 střel.

Voráček asistentem

Divoký průběh měl zápas v Nashvillu, kde domácí porazili Philadelphii 6:5. Hosté prohrávali v polovině zápasu 0:3, ale mezi 31. a 47. min. překlopili pěti góly skóre. Na obratu se dvěma asistencemi podílel Jakub Voráček, který úspěšně plnil v přesilových hrách Flyers roli dispečera. Predators ale třemi góly ještě strhli vítězství na svou stranu. Poslední dvě branky vstřelili v závěrečných dvou minutách.

Martin Nečas stále čeká na debut v NHL. Osmnáctiletý útočník, který minulou sezonu působil v české extralize, zůstal i ve druhém utkání Caroliny mezi náhradníky a jen sledoval prohru s Columbusem 1:2 v prodloužení.

Potřebuje hrát

Filip Chytil (18) se přesunul z New York Rangers na farmu do Hartfordu do nižší AHL. Zlínský odchovanec debutoval jako nejmladší český hráč v historii v NHL ve čtvrtek proti Coloradu, celkově ve dvou zápasech dostal útočník šanci na ledě na 12 minut a 39 vteřin a nebodoval.

Trenér Alain Vigneault pro server newsday.com uvedl, že jde o krátkodobé řešení a o Chytilově dalším osudu v sezoně se bude rozhodovat příští týden. »Bavili jsme se včera s generálním manažerem) Jeffem Gortonem a cítíme, že potřebuje hrát. Bude pro něj nejlepší, když odehraje přes víkend zápasy za Hartford. Dosud jsme se v jeho případě nerozhodli,« řekl trenér Alain Vigneault.

Výsledky NHL: NY Rangers - St. Louis 1:3, Carolina - Columbus 1:2 v prodl., Montreal - Chicago 1:3, Dallas - Detroit 4:2, Vancouver - Ottawa 2:3 po SN, Nashville - Philadelphia 6:5, Vegas - Arizona 5:2.

Kanadské bodování NHL: 1. Kuzněcov 8 (0+8), 2. Ovečkin (oba Washington) 7 (7+0), 3. Saad (Chicago) 7 (5+2), |4. Point (Tampa) 7 (3+4), 5. Schwartz (St. Louis) 7 (2+5),… 11. Voráček (Philadelphia) 6 (0+6), 41. Rutta (Chicago) 4 (2+2), 48. Sobotka (St. Louis) 4 (0+4).