Úspěšná pouze Strýcová

Petra Kvitová pokračuje na asijském turné v nevyrovnaných výkonech, po krachu v prvním kole ve Wu-chanu a následném semifinále v Pekingu nyní prohrála úvodní zápas na turnaji v Tchien-ťinu. S domácí Ču Lin 4:6, 7:5, 4:6. V Linci postupuje Barbora Strýcová, vyřazeny jsou Denisa Allertová a Kateřina Siniaková.

Kvitová (27) se po dvoudenním čekání na zahájení programu dvouher, které zapříčinil déšť, dostala do problémů v deváté hře, v níž přišla o podání. Pokus o záchranu setu jí při servisu soupeřky nevyšel a po 40 minutách prohrávala 0:1.

Na podání se Kvitová trápila i v druhé sadě, v níž si připsala ke čtyřem esům stejný počet dvojchyb. Prohrávala už 3:5, o čtyři roky mladší soupeřku ale k mečbolu nepustila a ziskem čtyř gamů duel vyrovnala. Třetí sadu ale nezvládla. Vyhrála sice úvodní hru, pak ztratila po chybách pět gamů v řadě a pustila soupeřku, která figuruje v žebříčku WTA o téměř 100 míst dál, do vedení 5:1.

Druhá nasazená v Linci Strýcová se s Američankou Madison Brengleovou na postup hodně nadřela a vítězství 7:5, 6:3 slavila až po téměř dvouhodinovém boji. Její další soupeřkou bude Chorvatka Jana Fettová, přemožitelka Denisy Allertové po setech 7:5, 6:2. Siniaková po vydřeném prvním setu v tie-breaku (7:5) podlehla Švýcarce Viktoriji Golubicové v dalších sadách 2:6, 3:6.