Šlágr Sparta - Plzeň nemá podle koučů favorita

V předchozích sezonách byly zápasy mezi Spartou a Plzní většinou soubojem o úplné čelo tabulky, před nedělním šlágrem 10. ligového kola (od 18.00, O2 TV Sport 1) je ale situace jiná. Zatímco Viktoria bez ztráty bodu kraluje soutěži a bude útočit na překonání historicky nejlepšího vstupu do sezony, Pražanům se po letních změnách nedaří. Z pátého místa ztrácejí na rivala hrozivých dvanáct bodů a v ostře sledované bitvě na Letné budou mít zřejmě poslední šanci, jak ještě zamíchat kartami v boji o titul.

Plzeň po letním návratu trenéra Pavla Vrby zatím zastiňuje obě pražská »S«, která před sezonou přivedla drahé zahraniční posily. Západočeši suverénně vedou tabulku o sedm bodů před druhou Olomoucí a o osm před obhájcem trofeje Slavií. Přesto Vrba zůstává před nedělí opatrný.

»Myslím, že zápas papírově favorita nemá. Je to před ním hodně vyrovnané, Sparta je strašně silný soupeř. V dosavadní části nemá výsledky, které by si asi představovala. Ale já ji furt beru jako soupeře, který má nejvyšší ambice a určitě se nevzdává v boji o titul,« řekl Vrba.

»Víme, že soupeř bude hodně nažhavený, bude chtít dokázat, že svou kvalitu má. Jsem přesvědčený, že ji má, že je jen otázka času, kdy si to sedne. Na druhou stranu my chceme pokračovat v tom, co jsme načali. Zatím máme výhodu a doufám, že ji budeme mít i po tomto zápase,« dodal Vrba.

Jeho celek by případnou výhrou symbolicky právě na Letné překonal nejlepší vstup do samostatné ligy v podání Sparty, která v roce 2011 vyhrála úvodních devět kol. »Přiznám se, že já tyhle rekordy moc nevnímám. Je mi to celkem jedno. Chci se vždy zaměřit na zápas, co nás čeká,« řekl Vrba.

Sparta prohrála pět z posledních šesti ligových zápasů s Plzní, na jaře ale Viktorii doma porazila 2:0. Nyní by to Letenští rádi zopakovali a oživili momentálně velmi nízké naděje na titul.

»David Lafata mluvil o tom, že nás do konce sezony čeká každý zápas jako play off. Podle mě s Plzní je to pro nás jako finále, po kterém play off začíná. Hrajeme před vlastními fanoušky, máme v týmu hráče, kteří Plzeň porazili na jaře, takže jsem přesvědčený, že máme dobrou šanci vyhrát,« uvedl italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni.

Letenští mají po jeho letním příchodu výkyvy. Doma získali deset bodů, zatímco venku jen pět. »Zápas s Plzní zakončí první třetinu ligy. Oni byli bezchybní, naopak my chybovali a nemáme takové výsledky, jaké jsme chtěli. Nyní se ale koncentrujeme jen na 90 minut nedělního zápasu, který chceme vyhrát. Nedíváme se na tabulku,« řekl Stramaccioni.

»Plzeň má stálý hráčský kádr. Také několik zápasů dokázala vyhrát na poslední chvíli, což týmu dodá sílu. Zaslouženě vede ligu, ale my nyní chceme její sérii výher ukončit,« dodal Stramaccioni.

Zatím ještě neví, zda nasadí veterána Tomáše Rosického od začátku, nebo až v průběhu hry. Na plzeňské straně se po zraněních uzdravují klíčoví obránci Roman Hubník s Davidem Limberským, jejichž start je nejistý.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.