Reklama

Nejtalentovanější Tvář? Jan Kopečný

Pro mnoho lidí je to »ten z Tváře - ten krasavec«, »svalouš«, »hezounek« atp. Právě pro tyhle jeho přednosti však ne každý dostatečně vnímá také fakt, že Jihočech Jan Kopečný, kmenovým povoláním muzikálová hvězda, je (minimálně ve čtvrté řadě TV show Tvoje tvář má známý hlas) podle všeho i nejtalentovanějším soutěžícím aktérem. Už z toho titulu, že mezi pány je jediným muzikálovým borcem ve zmiňované osmičce. A spolu s Leonou Machálkovou jsou jediní dva, kteří nejkomplexnějším divadelním žánrem prošli a procházejí jako nůž máslem. Honzu už naši čtenáři dobře znají, protože my v Haló novinách jsme ho nemuseli objevovat až díky Tváři, my ho známe z muzikálových prken už leta letoucí. Nejen jako skvostného Casanovu, Romea či d'Artagnana, ale také jako pohodového obyčejného kluka, který si na nic nehraje a určitě nedává najevo svou »známost«. Honza je zkrátka »náš«...

Kdyby mi někdo řekl, že spolu budeme dělat dva rozhovory do téhož periodika během sedmi měsíců, asi bych mu nevěřil. Jenže ignorovat fakt, že jste se dostal do Tváře, čili TV fenoménu mezi zábavními pořady současnosti, nemůžeme. Když jsme se bavili kolem jarní premiéry Času růží v HDK naposledy, o Tváři jste už věděl?

Ne, v tu dobu jsem opravdu řešil pouze Čas růží a pomalu začal pomýšlet na muzikál Muž se železnou maskou. O této show jsem ještě neměl ani potuchy.

Takže to spíš byla až reakce na to, že děláte na muzikálových prknech »mladého Gotta«?

To nějak nedokážu posoudit. Určitě to mělo nějaký dopad, ale myslím, že ten hlavní důvod to nebyl. Byla to především velká dávka štěstí (úsměv).

Tvář je bezesporu skvělá příležitost, jak se z muzikálové hvězdy stát hvězdou republikovou. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že v téhle někdy až do extrémů hnané zábavy pořád působíte skromně, seriózně, že se sice bavíte, ale zachováváte si dekórum, prostě nějakou SVOU úroveň. Dokáže se Honza Kopečný vůbec pořádně odvázat?

Snažím se být sám sebou a na nic si nehrát. Možná jsem se od Karla Gotta něco naučil - a to přistupovat ke všemu s pokorou. Mnoho lidí udělá pro publicitu i to, co jim není přirozené a příjemné. A od toho se já distancuju!

Když jste Tvář začali natáčet, jak se k vám chovali porotci Janek Ledecký, který vás před lety obsadil do svého Hamleta, resp. váš divadelní kolega a štiplavý humorista každým coulem Aleš Háma? Dochází v zákulisí na nějaké špičkování v tomhle směru, nebo vám prostě jen popřáli hodně štěstí a udržují si profesionální odstup?

Janek ke mně vždycky přistupoval bez kompromisů. A ve Tváři je tomu taky tak. Aleš je kamarád, ale nic mi nedá zadarmo, ba naopak. Mám pocit, že je na mě tvrdší než na ostatní.

Ten pocit máme oba. A co vám řekli, když jste se v zákulisí Tváře viděli vůbec poprvé?

Pamatuju si jen poplácání po ramenou a výzvu, ať koukám makat (smích).

Pozorujete už, po odvysílání poloviny IV. řady, nárůst popularity z řad nemuzikálových fanoušků, resp. hlavně fanynek? Třeba na oficiálních webových stránkách www.jankopecny.cz?

Mám z toho obrovskou radost. Ano, fanoušků a fanynek je víc. Nepočítám je samozřejmě, ale o něco rozšířili své řady určitě (úsměv). Lhal bych, kdybych řekl, že mě to netěší.

Jaký je to pocit, když ve vyhledávači Googlu při zadání křestního jména Jan vyskočí jako první Kopečný a až pod vámi byl Honza Maxián a teprve pak jména jako Tříska, Hus, Kraus, Musil, Palach, Masaryk...?

S těmito jmény se zatím nemohu vůbec rovnat (udiveně). Dal bych to proto »za vinu« dnešní moderní době. Myslím, že Jan Hus neměl Facebook a ani Instagram (úsměv)... Ale díky internetu, médiím a sociálním sítím se mohu blíže přiblížit svým fanouškům a vůbec okolnímu světu.

V rozhovoru pro Týdeník Televize jste si postěžoval, že kvůli Tváři nestíháte příliš zkoušet krále Ludvíka v Davidově Muži se železnou maskou, který má premiéru na přelomu října a listopadu. Nehrozí, že byste nakonec z rozjetého vlaku vypadl jako v září Dan Hůlka? To by byla věčná škoda...

To se snad nestane! Je pravda, že zkoušení moc nestíhám, ale pan producent, autoři a vůbec celý muzikál mi vychází vstříc. Takže jakmile se vše doučím, půjdu na jeviště.

Zmiňovaný rozhovor mi vypálil rybník s očekávanými dotazy jako: Jak vám Tvář mění život? Mění vás úspěch třeba i negativně? Mění vás peníze či Máte občas chuť šokovat? Zeptám se proto jinak. Zůstane Honza Kopečný i po tváři Honzou Kopečným, jak jsme ho znali? Já sám bych si za vás odpovědět dokázal, ale naši čtenáři vás i přes dva dosavadní rozhovory u nás až tak dobře pořád asi neznají...

Nějak měnit se nehodlám! Zůstanu pořád stejný. Jediné, co se nejspíše změní, je, že moje jméno bude trošku známější (skromně pobaveně).

Jak to všechno stíháte? Tvář, muzikály, band, koncerty, no a samozřejmě rodina - už čtyři roky máte přítelkyni - jak se perete s logickou únavou?

Musím říct, že teď mám asi jedno z úplně nejnáročnějších období. Veškerou energii věnuji Tváři a na ostatní moc nezbývá čas. V podstatě se moje volno rovná nule. Energii doplňuji skrze mé nejbližší - relax, kino, dobré jídlo. Nic časově náročného.

Mrzí vás, že si v Tváři nezazpíváte česky či slovensky? Alespoň tedy zatím jste štěstí při losu neměl...

Češtinu mám nejradši. Je to přece jen můj rodný jazyk. Věřím, že se na mě usměje štěstěna a ta čeština, popřípadě slovenština, na mě padne. Bohužel to zatím nevyšlo.

Přicházejí díky Tváři první nemuzikálové nabídky? Třeba z herecké části branže?

Zatím žádná konkrétní nabídka nepřišla, spíš pociťuji nárůst poptávek na vystoupení, popřípadě koncerty.

Která proměna v Tváři vás zatím stála nejvíc sil, která nejvíc bavila? Na vtělování se do cizích bytostí i charakterů jste z divadla zvyklý, ale tohle je přece jen něco jiného...

Na tuhle otázku moc neumím odpovědět, stejně tak jako kdybyste se zeptal, která z rolí v divadle mě baví ze všech nejvíc? Každá je něčím specifická a stejně tak každé vystoupení bylo pro mě originální. Ale postupem času si to užívám čím dál víc.

Na jaře jsme se bavili o kapele DPH. Prý už není. Můžete prozradit, proč, a máte v hlavně nějaký nový projekt?

Nešťoural bych se v minulosti. A berme to tak, že DPH do minulosti patří. Nyní usilovně pracujeme s Petrem Ryšavým, Honzou Maxiánem a dalšími kolegy na nové autorské kapele a brzy o všem budeme informovat.

Kde všude vás diváci budou moci vidět v příštím roce, až Tvář skončí?

Zatím mohu potvrdit jen aktuální projekty: Čas růží, Muž se železnou maskou, Angelika, Děti Ráje, Tři mušketýři, Sněhová královna, Přízrak Londýna, Mamma Mia! a nově Kleopatra v brněnském Bobycentru - role Marka Antonia, dál Big Band Metroklub a samozřejmě naše nová kapela...

Roman JANOUCH

FOTO - archiv J. K./TV Nova


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 27 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama