Ilustrační FOTO - Pixabay

Staré, ale stále dobré návraty

Blíží se zima. Jaká bude, neví ani moderní počítače meteorologů. Natož pak oni. Což neznamená, že bychom neměli být připraveni na zimu notně »tvrdou«, s ledem a námrazou například na schodech.

Uklouznutí po namrzlých schodech je nepříjemné, může způsobit i velmi vážné úrazy. I vstupní prostory domů, díky nešikovnosti úklidových firem se mohou stát v mrazech nebezpečnou klouzačkou. Babičky si s tím věděly rady. I v mrazech je omývaly, do vody však přidávaly trochu čpavku. Věřte nevěřte, ale schody nenamrzaly. Možná by stálo za to, aby podobně ošetřovaly dlažbu ve vstupu činžovních a panelákových domů čas od času (v mrazech) i ti co naše domy uklízejí…

Babičky často hledaly pro svoji domácnost levná řešení. Tak třeba čištění koberců. Před padesáti a více roky nepatřil vysavač k běžnému vybavení ani lépe situovaných domácností. A protože koberce i v těch časech bylo třeba čistit, uměly si poradit.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Stačilo je posypat (totiž ty koberce) jemně posekanými listy zeleného hlávkového zelí, především pak těmi svrchu, které by stejně vyhodily. K nim přidaly hrst soli. Poté rýžovým koštětem »prohnaly« směs sem tam po koberci. Osvěžily barvy koberce, navíc odstranily prakticky veškerý prach z něj. I bez vysavače. Někdy použily i jemně pokrájené čerstvé slupky pomerančů a citronů, pokud je měly. Tak navíc místnost nádherně provoněly… Dobrým řešením prý byly i listy kopřiv. A na jaře a v zimě koberce důkladně vyklepaly. Po srolování koberců podlahu pod nimi pečlivě umyly vlažnou mýdlovou vodou (tím stáhly prach) a poté octovou vodou (působila jako desinfekce) Po důkladném vyschnutí podlahy vrátily koberce na jejich místo.

Babičky si uměly poradit i s ramínkem na šaty, z něhož věci sklouzávají, a když je potřebujete, musíte znovu šáhnut po žehličce, protože se zmuchlaly. Přitom stačí konec ramínek omotat obyčejnou gumičku (sáček obsahující desítky gumiček koupíte i za méně než 20 Kč). Podobně můžete upravit i ramínka na pověšení kalhot.

O tom, že aviváž jako poslední máchací lázeň je zbytečná, píšeme relativně často. Babičky do poslední máchací lázně přidávaly půl hrnku obyčejného octa. »Labužnice« nechávaly v octu týden i déle louhovat pár větviček rozmarýnu. Prádlo zajímavě vonělo a bylo (opravdu je!) příjemně hebké. Pochybujeme o tom, že tento báječný trik babičky označovaly jako aviváž…

Když už je řeč o octu – máte pocit, že vaše froté ručníky jsou po vyprání a usušení hrubé a tvrdé? Babičky si s tím uměly poradit. Před praním ručníky namočte na několik minut do vlahé octové vody, vyždímejte je a poté vyperte. Tak jako to dělaly už před desítkami let naše moudré babičky. Funguje to i v automatických pračkách. Jen nesmíte do poslední máchací lázně dát aviváž.

A přidáme ještě pár dobrých »babských« rad. Skvrny od ovoce jsou aktuální celoročně, především na dětském oblečení. Odstraníte je namočením poškozeného místa do kyselého mléka. Tak se zbavíte dokonce i skvrn od borůvek, které jsou považovány za »nezničitelné«. Samozřejmě, následovat musí vyprání a vymáchání poškozeného kusu oděvu. Některé úporně se držící fleky od ovoce odstraníte tak, že je budete zlehka potírat vodou z vařených bílých fazolí a potom je namočíte do podmáslí. Pokud to nestačí, potřete je navíc citrónovou šťávou.

Přezrálá rajčata nevyhazujte. Přes noc je ponořte do studené vody s trochou soli, samozřejmě – v chladničce. Ráno budou čerstvá a pevná na dotek. A neplačte při krájení cibule! Loupejte ji pod tekoucí vodou, poté ji před krájením ochlaďte krátce v mrazáku nebo chladničce.

Káva se špetkou soli, to je starý trik ke zvýšení vůně kávy. Používaly ho naše babičky a zneužívají ho číšníci v levných restauracích. Babičky dodnes (pokud tento starý trik znají) do levnějších druhů mleté kávy přidávají špetku kakaa nebo malý kousek čokolády. Káva získá lepší chuť a »jiskru«.

Topinky ze starého chleba dozlatova na tuku osmažené jsou dobré. S česnekem, pomazánkou, plátkem sýra či salámu. Většině z nás vadí přemíra tuku v plátcích chleba. Ale stačí je lehce postříkat vlažnou vodou a osmažit. Topinky budou křehké, nenasáknou tolik tuku a chleba nebude zbytečně končit v popelnici. A navíc jsou báječnou přílohou k oblíbeným »tatarákům«.

Babičky věděly a ví jak na to. Jejich zkušenost prostě nemá chybu.

(jan)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 16 hlasů.

(jan)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.