V brdském spolku i malé obce?

Středočeský kraj chce umožnit vstup do vznikajícího spolku, který bude mít na starosti rozvoj turistiky v Brdech, i malým obcím. Proto ve stanovách, jež mají nyní obce schvalovat, navrhl poměrně nízké příspěvky. Obce by měly za každého obyvatele přispívat ročně deset korun.

O destinační management v Brdech původně soupeřila Destinační společnost Brdy, kam vstoupily Příbram či Dobříš, s Destinační agenturou Brdy, která vznikla jako organizační složka ekologického centra Orlov. Kraj se ale rozhodl, že nebude podporovat ani jednu z nich a založí vlastní spolek. Stanovy původní Destinační společnosti Brdy počítaly s dvojnásobným příspěvkem proti tomu, který navrhuje kraj.

Destinační společnosti vznikají po celé zemi a rozvíjejí je obce spolu s podnikateli a organizacemi zabývajícími se cestovním ruchem. Hlavními přínosy jsou vytvoření jednotné koncepce pro celý region, jednodušší přístup k financování rozvoje turistiky, vytvoření značky regionu a spojení subjektů, které mají zájem o spolupráci.

(zku)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.3, celkem 4 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.