FOTO - FN Plzeň

FN Plzeň zahájila roční rekonstrukci

Plzeňská fakultní nemocnice, největší zdravotnické zařízení na jihozápadě Čech, ve středu zahájila přestavbu centrálního příjmu v lochotínském areálu.

Úpravy mají trvat zhruba do přelomu podzimu a zimy 2018 a přinesou větší komfort pro pacienty i zdravotníky, jiný systém rozřazování a ošetřování nemocných i zkrácení čekací doby na ošetření. »Nemocnice prosí pacienty o trpělivost a shovívavost. Při přestavbě za 100 milionů korun se zvýší prašnost, hluk a dočasně se sníží pohodlí, případně budou delší čekací doby. Provoz ambulancí centrálního příjmu nebude nijak omezen,« řekla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Na centrálním příjmu lékaři ročně ošetří přes 42 000 pacientů. Dosud zde fungoval systém, kdy pacient přicházel za lékařem. »Cílem rekonstrukce je změna, díky níž lékař přichází za svým pacientem. K tomu napomůže nově vybudovaný prostor recepce, ve které bude sestra pod dozorem lékaře urgentního příjmu třídit pacienty dle naléhavosti,« řekla mluvčí. Těžce nemocní pacienti budou v prostoru pro akutní péči a nemocní s lehčím onemocněním vyčkají na ambulantní ošetření na ambulanci.

Nemocnice tak zavede novou koncepci ošetřování, a to systém sálového ošetřování urgentních pacientů. Na jednom místě bude 13 akutních a expektačních lůžek (lůžko v nemocnici, na němž se krátkodobě sleduje vývoj pacientova stavu). »Tato prostorová změna umožní důkladné třídění pacientů do zón dle naléhavosti a bude zajištěna vyšší prostupnost, díky které se nepotká těžce nemocný pacient s osobou s lehčím poraněním či onemocněním,« vysvětlila systém mluvčí.

První etapa rekonstrukce se dotkne prostoru bývalé pokladny a přilehlých částí. Vedení nemocnice prosí veřejnost, pokud nepřichází na centrální příjem, aby využila vchod B.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.2, celkem 13 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.