Práce ve studiu musela odsýpat. Málo platná ale určitě nebyla...

CD Iaga venku. Nahráno za víkend

Pro muzikálové herce nekončí práce vystoupením na jevišti. Herecký ansámbl muzikálu IAGO měl o uplynulém víkendu pěkně napilno s nahráváním nového muzikálového CD. Pod vedením autora muzikálu a zároveň zkušeného muzikanta Janka Ledeckého to ale zvládli na výbornou.

První listopadový víkend to byl pro herce z muzikálu IAGO opravdu naditý. Během dvou dnů se muselo nazpívat 18 árií, ve kterých uslyšíme všechny herce, kteří v muzikálu vystupují. »Každý tady má svoje místo. Schválně jsem to rozhodil tak, aby se tam dostaly všechny alternace, takže zpívají úplně všichni. Bude to 18 písniček plus také bonusový materiál,« prozradil Ledecký na otázku, na koho se můžeme na novém CD těšit.

Othello a Desdemona (tentokrát mimořádně talentovaný Tomáš Novotný a Anička Slováčková).

Příprava cédéčka ale není jen o nazpívání písniček. Hudba se začala natáčet už v dubnu, v září se pokračovalo v přípravě aranžmá se symfonickým orchestrem, postupně se vystřídala čtyři různá studia a o víkendu přišel čas na vokály a hlavní zpěvy. Nejtěžší bylo vytvořit pro zpěváky a herce časový harmonogram. Aby se vše stihlo, muselo to ve studiu pěkně frčet. Všichni zúčastnění mají totiž i další pracovní povinnosti, někdo natáčí na Slovensku a jiný je třeba na cestě do Indie. »Jak se říká, čas je proti nám, máme na to dva dny. Dneska natáčí 17 lidí. Všechno to časově ukočírovat je docela fuška. Všichni ale samozřejmě své písně perfektně znají, tak snad to zvládneme. Včera tu byl například Milan Peroutka, který už je teď na cestě do Indie,« doplnil Janek.

Fotografové muzikálu ve studiu kromě Janka Ledeckého potkali Desdemonu Aničku Slováčkovou, Othella Tomáše Novotného a Cassia Láďu Korbela. Mladá Slováčková se svěřila, že ji hraní v muzikálu i samotná role Desdemony velmi baví. »Muzikál je sám o sobě spojený s tancem a herectvím, takže tam procítění a výraz musí být a já myslím, že tohle by měla mít každá písnička. Jakmile je popová písnička o ničem, tak se zpívá blbě. No a Desdemona se mi hraje úplně skvěle, strašně mě to baví.«

Jelikož je prý sama žárlivá, má tahle blondýnka (mj. také novopečená sestřička z Ordinace v Růžové zahradě 2) pro žárlivé scény pochopení. »Jsem dost žárlivá, takže nemůžu mít nikomu za zlé to, co jsem já sama. Pokud mě tedy neuškrtí,« dodala na adresu svého muzikálového partnera Tomáše Novotného. Jejich láska skličovaná žárlivostí totiž na jevišti skončí tragédií, kdy Othello jednoho večera svou milovnou Desdemonu uškrtí.

Za svoji profesní dráhu vydal Janek Ledecký už přes 20 CD's. Když vše dobře dopadne, to poslední muzikálové vyjde už v těchto dnech. »Pokřtít bych ho chtěl po představení v divadle,« doplnil autor nakonec. Pokud budete chtít být u toho, termíny jednotlivých představení najdete například na webu pražského Divadla Hybernia www.hybernia.eu.

Roman JANOUCH

FOTO - Muzikál IAGO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.