Redakční sloupek, AKTUALIZOVÁNO

Splachovací Tupol

Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale všechny víkendové barážové zápasy o fotbalové MS 2018 (plus i ten pondělní) skončily 0:0. A bylo jich hned šest! Jako by se do Ruska ani nikomu nechtělo! Prostě hotová »nuda v Brně«, ne nepodobná té předlednové, kdy u nás nepůjde o nic míň než o křeslo prezidenta...

Je pravda, že až dosud to vypadalo, že Miloš Zeman projde kampaní jako nůž máslem a že pokud sebe nezastaví on sám, totiž jeho zdravotní problémy, tak se stane prezidentem i na druhou »pětiletku« hravě, možná už v 1. kole. Protože jestli někdo do Zemana kope zprava, zleva, shora, zdola, jsou to neoliberální masmédia - na rozdíl od zatím téměř neviditelných protikandidátů. Jakoby se jim na ten Hrad ani nechtělo - stejně jako těm fotbalistům, kteří zapomněli, že kopaná se hraje na góly.

A tak se doslova v hodině dvanácté kdosi rozhodl, že předvolební kampaň rozčeří novou tváří. Známou tváří. Provokativní tváří, která nám pár týdnů, potažmo měsíců, nedá v klidu spát. Kdybyste se mě ale zeptali, koho tak notoricky známého podnikatelské kruhy, které tahají za nitky české politiky, vytáhnou, jedno jméno by mě určitě nenapadlo. Jméno Mirka Topolánka. Nicméně je to tak. Topol (jak mu přezdívají pravičáci) či Tupol (jak jsme mu přezdívali my na levici - ne snad proto, že by byl až tak tupý; i když občas působí tak, že má pohlavní úd nejen dole; leč pro jeho »bagrovitou« neotesanost a aroganci, která místy hraničila až s vulgaritou) je skutečně ve hře.

Hned se začalo spekulovat, kdo za touto cynickou nominací stojí! Jestli si expremiéra ODS nevybral sám Zeman, aby rozmělnil pravicové hlasy, nebo zda nejde naopak o odpůrce příštího premiéra Babiše, který to teď se Zemanem peče víc, než kdo jiný. Druhé variantě by nahrával Topolánkův okamurovsko populistický (protože populární) vražedný přístup k migrační krizi, resp. k »politickému islámu«, který by mohl odebrat hlasy vystrašených obyčejných Čechů ze Zemanovy hromádky. Prezident to totiž na tyhle laciné politické body hraje také...

Ať tak či tak, kandidaturu naprosto splachovacího Topolánka tradičně nejlépe vystihl právě vítěz parlamentních voleb Andrej Babiš. Škoda, že zase on, že jeho nebojácné hodnocení Topolánka jako nejzkorumpovanějšího premiéra v české historii nepustil do éteru jako první třeba někdo z komunistických politiků. Jelikož tahle nekompromisní rétorika je něco, na co občan ČR také slyší čím dál víc a víc! Babiš to pochopil včas. A i to mu pomohlo vyhrát volby s takovou převahou.

Roman JANOUCH


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 85 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


novotnyjaro
2017-11-15 12:45
Je až zarážejíci s jakou nonšalantností se Mirek Topolánek
"nominoval" na prezidentského kandidáta ČR. Jakoby trpěl
totální amnézií.Rozkradení státu,církevní restituce, křivdy na
seniorech,sociálně slabých a svobodných matkách. Topolánek se asi
opírá o známý výrok, že jediné poučení pro lidstvo je, že se
nikdy nepoučilo!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.