Jágr bodoval podruhé za sebou

Útočník Jaromír Jágr si v pondělním utkání NHL proti St. Louis připsal asistenci a pomohl Calgary k výhře 7:4. Druhý nejproduktivnější hráč v dějinách NHL bodoval podruhé za sebou a ze zápasu si odnesl tři plusové body v bilanci plus/minus. Za Flames skóroval také Michael Frolík. Kanadské mužstvo vyhrálo pátý z šesti domácích zápasů v řadě.

Jágr v předchozím duelu proti Detroitu zaznamenal první trefu v dresu Calgary, k níž navíc přidal nahrávku. Proti St. Louis pomohla jeho přihrávka Flames ve 14. minutě k vedení 2:1. Útočník Mark Jankowski vybojoval u mantinelu puk, posunul ho k Samu Bennettovi a ten ho přihrál do rohu k Jágrovi, který Jankowskému poslal puk mezi dvěma obránci. Třiadvacetiletý Kanaďan skóroval podruhé v zápase. Blues ale do konce první části stihli odpovědět.

Druhá třetina změnu skóre nepřinesla. V poslední dvacetiminutovce šlo Calgary dvakrát do vedení, ale St. Louis pokaždé dokázalo vyrovnat. Výhru na stranu domácích definitivně převrátil v 55. minutě Kris Versteeg trefou na 5:4. Dva body pro Flames pojistili Johnny Gaudreau a gólem do prázdné branky Frolík, který se trefil potřetí v sezoně.

V dalším pondělním zápase Carolina porazila Dallas 5:1 zásluhou prvního útoku ve složení Sebastian Aho, Jordan Staal a Teuvo Teräväinen. Dvacetiletý Fin Aho si připsal gól a dvě asistence, střední útočník Staal čtyři nahrávky a Teräväinen vstřelil ve třetí třetině čistý hattrick a celkově zaznamenal čtyři body.