Prezidentská namlouvání a »činorodost« našich médií

Souboj o prestižní post »nejrovnějšího z rovných« se již u nás plně rozhořel. Obhájí Miloš Zeman, nebo Pražský hrad obsadí někdo jiný? Osobně se domnívám, že ke změně nedojde, neboť nejen já, ale i významná část našich občanů mezi kandidáty nyní nenachází nikoho, kdo by nejvyšší ústavní funkci mohl zastávat lépe, tedy kvalifikovaněji a především ve prospěch České republiky a všech jejích obyvatel. A to zcela bez ohledu na jejich sociální a zejména ekonomický status, což se oběma předchozím prezidentům, tedy Václavům Klausovi a Havlovi zásadně nedařilo. Rozhodně nejsem Zemanovým skalním fanouškem, rozličných »kopanců« se první, přímo zvolený prezident nadělal, a to zejména některými nevhodnými vyjádřeními, nespočet, ale se samotnou podstatou jeho prezidentování jsem relativně spokojen.

Ovšem to se nedá říci o deklarovaných přístupech a názorech dalších »prezidentských« kandidátů. Z některých »nechytrost přímo čiší«. Například, když »předlistopadový černý sázkař«, a snad i vekslák, nyní podle aktuálních kulturně společenských vzorců již seriózní člověk, volá po »deratizaci Hradu«, jiný, obecně neznámý intelektuál, chemik z Akademie věd, považuje situaci na Hradě za »nedůstojnou« s dovětkem, že právě on by ji jistě vylepšil, nebo když další, fatálně neúspěšný expremiér české vlády se chlubí pravomocně odsouzeným Dalíkem jako svým bývalým nejlepším přítelem. A takto smutně bylo by možno pokračovat v projevech morální bídy i dále.

Na rozdíl od Zemana ale disponují někteří kandidáti až neskutečně vysokou mediální podporou, i když ostatně se není co divit, stávající prezident si s mnoha novináři nepadl zrovna »do oka«. A ti teď jaksi zase neumějí být plně profesionální a objektivní, což může zamrzet zejména u zástupců médií veřejnoprávních. Situace je také, dle mého názoru, nadmíru analogická s dobou, kdy o znovuobhájení prezidentského mandátu usiloval Václav Havel. Navýsost obludný kult osobnosti, který byl zkonstruován a živen mj. i ideologicky poplatnými médii, tehdy ostře kontrastoval s viditelně rozpolceným národem. Nejednalo se tedy o žádného »sjednocovatele«, jak bylo mnoha novináři a reportéry národu vytrvale sugestivně implantováno a dokládáno pozitivními ohlasy zpoza hranice, ale především o »rozdělovatele« a potažmo jednoho z hlavních »destruktorů« sociální spravedlnosti a rovnosti u nás. Tím právě Miloš Zeman, na rozdíl také od většiny nynějších prezidentských kandidátů, rozhodně, i přes své některé osobnostní nedostatky, není. A to všem těm, dobře živeným »pražským kavárníkům«, prozápadním demagogům a jiným, neukojeným manipulátorům a technologům moci »leží v žaludku hodně hluboko«!

Jiří VALENTA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 60 hlasů.

Jiří VALENTA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


levicovyvolic
2017-11-17 19:35
K čemu mi je "levicový" prezident, který prohlašuje, že
"stovka denně za nemocnici člověka nezabije"? Ví o tom, že
tisícům důchodců po zaplacení bydlení a energií ty 3000 měsíčně
nezůstanou? A jeho neustálé kecy o "nezaměstnaných , kterým se
nechce dělat". Ví o tom, že 2/3 nezaměstnaných nedostávají
podporu? Ransdorf vždycky říkal, že Zeman není levičák, ale
liberál. Po kroku vedle s Občanským hnutím ale už jinde nebylo volno
než u socanů...Takže je mi jedno, jestli tam bude sedět ten nebo onen
asociál. Navíc mám v paměti, jak zbaběle zalezl před rozhodnutím
NATO bombardovat Jugoslávii. Mohl to vetovat, ve vládě by na to měl
podporu... Pamatuji, jak ve Sněmovně tvrdil, že "za civilní oběti
si mohou Srbové sami. "Neměli stavět civilní stavby blízko
kasáren".. A další plusy: privatizátor bank za hubičku.. a kdysi
autor výroku, že jsme úrovní vzdělání za Nepálem.. Ne, že by
kandidoval někdo přijatelný, ale pokud Zeman prohraje, je mi to jedno..
fronda
2017-11-16 21:47
Jen ať havloidi tlačí na pilu. O to silnější bude reakce, až to lidi
přestane bavit.
hajek.jiri51
2017-11-15 08:34
Zemanova jadrná vyjádření či bonmoty jsou tím nejmenším. Takový
byl vždy, a něco jiného z něj dělají pouze jeho
"oblíbení" kulturtrageři - novináři. S tou "mediální
podporou" jeho protikandidátů to tak přepalují, až se dostaví
opačný efekt. Viz. Babiš.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.