Lépe je chvíli přemýšlet

Když se podívám, co vše najdeme v různých rádoby pravdivých zdrojích, běhá mi občas mráz po zádech. Někteří koumesové řeší prezidentovo zdraví, ač o studium na lékařské fakultě ani nezavadili. Jiní zase slibují věci evidentně nesplnitelné a bez mrknutí oka potvrzují právě hodící se »zaručené« informace. Je oslavován omilostněný Kajínek a z trestaného člověka se snaží pár jedinců vybudovat idol. Má to však jedno nebezpečí.

Děti své vzory vyhledávají a tento v podobě Kajínka je značně pokřivený. Jako úspěch je nám sdělováno, že kostka másla nyní stojí pod 40 korun. Jde však skutečně až o takovou výhodu, nebo jen uklidnění veřejnosti? O víkendu lidé věnovali potřebným 127 tun trvanlivých potravin. Je to hezká a jistě potřebná aktivita, jež pomůže konkrétním občanům, jenže je to úspěch, nebo bychom se měli zamyslet, kam to spějeme, když mnohým chybí základní potraviny? Chlubíme se prosperitou, výsledná čísla jsou často prezentována veřejnosti, když se však podíváme pod pokličku těchto sdělení, je nám docela smutno. Babička říkala, než vypustíš z úst slovo, počítej do sta. Já bych dnes řekla, než napíšeš na sociální sítě, počítej do tisíce. Vyřčené či napsané slovo nelze zrušit. Omluvy ex post jsou slabou náplastí na hloupé, agresivní výroky nebo úvahy o věcech, kterým nerozumíme. Reálný svět je velmi citlivý na vše, co je sdělováno, a každý z nás vytváří svůj vlastní obraz, jenž může mnohdy v konečné fázi způsobit velké rozčarování pro veřejnost. V tom horším případě i ublížit těm, kteří si to vůbec nezaslouží.

Miloslava VOSTRÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 35 hlasů.

Miloslava VOSTRÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2017-11-15 08:38
Těch 127tun je malý auto-flastr (propagandistický) na velké bebíčko.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.