Překvapující průzkum

Máme už zakořeněný zvyk sledovat průzkumy veřejného mínění ve vztahu k politikům. Ten poslední je však poněkud jiný. Sděluje nám, že největší důvěru má armáda, policie a poté následují soudy a banky. Naopak oblibou se holedbající církve dopadly s důvěrou veřejnosti špatně. Také neziskové organizace jako celek nedopadly nejlépe. I když v tomto případě je třeba hodnotit rozdílně, některé totiž opravdu pomáhají.

Co se týče církví, jejich propad způsobily i restituce. Lidé se podivují i nad jejich hospodařením s penězi. Církve se stávají pronajímateli nemovitostí, prodejci pozemků, obchodníky se dřevem a jejich původní poslání jde stranou. Peníze tedy rozhodně církevním hodnostářům nechybí. Pro mnohé občany je nepochopitelné, že církve přesto vyhlašují různé peněžní sbírky. A právě toto jsou zřejmě důvody jejich nízké popularity ve veřejnosti. Všichni také se zájmem čekají, zda dojde ke zdanění církevních restitucí. Peníze takto získané by stát mohl použít ve zdravotnictví, školství nebo ve prospěch handicapovaných.

Miloslava VOSTRÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 93 hlasů.

Miloslava VOSTRÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2017-11-30 23:46
Zdanění, to je jen první krok. Až se to obrátí, budou majetek vracet,
a ještě rádi.
kafrmi
2017-11-29 20:51
martin.harfa, majoritní většina je pro zdanění, ale k Vám se to asi
ještě nedostalo.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.