Opravdu nemám zájem

Začíná vánoční čas a s tím spojené všelijaké nabízení případných dárků pod stromeček. A nabízet se dá samozřejmě i přes telefon, a je to stále rozšířenější způsob prodeje.

»Dobrý den, hrozně moc vážený pane, já vám volám, abych vám sdělila radostnou zprávu. Protože se blíží Vánoce, máme pro vás dárek. Můžete si u nás koupit balíček čtyř velkých parfémů, které sice neznáte, a to za pouhých 3999 korun. Normálně stojí trojnásobek,« řekla mi včera do mobilu jakási prodejkyně a strašně se divila tomu, že opravdu nemám zájem. Ale uvědomil jsem si jediné, totiž že nastal předvánoční čas, čili i období zvýšené frekvence zmíněných telefonických hovorů se vskutku »neodolatelnými« nabídkami.

Rozumím tomu, že telemarketing je také práce. A většinou se snažím slušně a s velkou zdvořilostí tyto mnohdy neodbytné prodejce po telefonu odmítat. Když ale člověk na druhém konci skutečně nedá pokoj a odmítá z mých náznaků jednoduše pochopit, že skutečně nemám zájem ani si jeho nabídku vyslechnout, tak začínám být trochu nepříjemný a v krajních případech pokládám telefon. Vždyť i samotný prodejce ztrácí čas zbytečným předčítáním otřepaných prodejních větiček potenciálnímu klientovi, u kterého je po chvíli naprosto jasné, že ho to prostě nezajímá.

»Děkuji za nabídku, ale já skutečně nemám zájem,« snažím se být ještě půl vteřiny slušný.

»Počkejte, ale vždyť ještě pořádně nevíte, o co nemáte zájem! Navíc je to opravdu hrozně skvělá nabídka a můžu vám tedy zavolat později?« táže se mě nezničitelná prodejkyně.

»Ano, prosím, zavolejte mi v úterý ve 14 hodin, a to v lednu 2073,« odpovídám a bleskurychle vypínám svůj mobilní telefon. Blíží se přece Vánoce, čas klidu a míru.

Radovan RYBÁK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 40 hlasů.

Radovan RYBÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.