Je Zemanovo vítězství na dosah?

Vysílání prezidentských soubojů redakce Seznam Zpráv se stává stále více mediální show a zdá se, že přímo nahrává Miloši Zemanovi k opětnému zvolení do úřadu prezidenta republiky. Poslední zveřejněný duel dvou největších rivalů současného pána Hradu mezi Jiřím Drahošem a Michalem Horáčkem napověděl mnohé o šancích obou kandidátů. Místo zajímavé diskuse plné osobitých myšlenek jsme byli svědky střetu, ve kterém měly navrch žvásty, napadání a osočování. Voliči chybělo to podstatné a zásadní. Jakou vizi mají jednotliví kandidáti, jak chtějí pro stát a jeho občany pracovat. Případně čí zájmy chtějí hájit, což je má reakce na dřívější Horáčkovo prohlášení, že nechce být prezidentem–sjednotitelem lidu. Místo zápasu extraligy utkání vesnického přeboru. Zvláště pro Michala Horáčka tak tenhle souboj nebyl nádherně, úplně a famózně levandulový, áách jó…

Některým voličům po tomto zhlédnutí je jasné, proč se Miloš Zeman odmítl podobných debat účastnit. Jak pravil Jan Werich: »Diskutovat s blbejma je zbytečná ztráta času. Navíc jim prokazujete tu laskavost, že vám vůbec stojí za to, jejich hloupostmi se zabývat«.

Podobných »taškařic« uchazečů o Hrad, z nichž mnohé by předčily silvestrovské vysílání, budeme v rámci vydobyté demokracie svědky ještě několik týdnů. Zdá se ale, že prezidentská kampaň ve stylu velké Ameriky zatím oslovuje pouze voličskou základnu »pražské kavárny«.

Miroslav KAVIJ, předseda KV KSČM Plzeňského kraje


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 37 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


levicovyvolic
2017-12-24 07:06
Jde o to, že všichni voliči Zemana mu to hodí v prvním kole. Žádní
další nepřibudou. Takže pokud nevyhraje v prvním kole, odejde na
Vysočinu.
kerapa
2017-12-22 18:24
Pana Prezidenta Zemana bi měli udělat Prezidentem doživotně a nemuseli
bi jsme řešit takovéhle šaškarny.
hajek.jiri51
2017-12-22 18:02
Karieristické karikatury.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.