Ne škodolibému růstu cen parkovného

Rada města Brna dala obyvatelům města »pěkně škodolibý« vánoční dárek – zdražila parkování na dvojnásobek (z 30 na 60 Kč za hodinu) a zrušila možnost bezplatného stání v noci.

Toto rozhodnutí konšelů platí od 1. ledna 2018 přesto, že parkovací automaty na to nejsou připraveny. Vyhnat tím chtějí třetinu aut parkujících v ulicích v centru města do parkovacích domů, kde se cena parkovného většinou nemění.

K ohlášenému plánu rezidenčního parkování rada města Brna opakovaně nepřijala žádné stanovisko a zřejmě ho odsouvá na další volební období. Městský podnik Brněnské komunikace musí sehnat a instalovat nové parkovací automaty, které neumějí jen počítat mince. Nové parkovací automaty na solární pohon budou podporovat platbu kartou, mincemi (včetně eurových) a konečně nás prý přiblíží civilizovaným zemím. »Díky« politickému vedení města Brna se jich však ještě dlouho nedočkáme a místo toho budeme v bance rozměňovat tisíce korun na mince.

Martin Říha, předseda brněnské městské organizace KSČM a zastupitel Brna uvedl: »Zásadně nesouhlasíme s dvojnásobným zdražením parkovného v centru města a ještě se ztížením situace řidičů v Brně. Místo toho, aby se řešilo parkování komplexně, což koalice slibovala v podobě budování parkovišť P+R a rezidentního parkování (jde např. o stavby velkých záchytných parkovišť na okrajích Brna, odkud by platil parkovací lístek jako volná jízdenka městskou hromadnou dopravou), přišla naopak se zdražením a zpoplatněním parkování i přes noc! To není vše - platit se bude i o víkendu. Jak jistě uzná každý, kdo auto k životu potřebuje, není to vstřícný přístup k občanům, kteří v tomto městě žijí a platí daně! Další problém nastane na jaře se zahájením několika dopravních staveb v ulicích Brna. Místo toho, aby se řešila koordinace dopravy, představitelé města vymýšlejí a prosazují takové ‚nesmysly‘. Ale rok 2018 je volební a voliči vystaví radniční koalici, která jen slibuje velká díla, své hodnocení. Možná se současní mocní budou divit«.

(vž)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 16 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


antal
2017-12-29 15:07
Aj z tohto vidieť, že KSČM nemá dobre prepracovanú analýzu a
koncepciu civilizačného rozvoja. To akože chcú poslanci KSČM riešiť
dopravu v Brne individuálnou dopravou? To nikde vo svete nefunguje, táto
cesta vedie len k obrovským zápcham. Pretože mestá sú nahustené
aglomerácie a preto prirodzene sú stavané na hromadnú dopravu, nie
individuálnu. Vodiči však nepresadnú do MHD, pokiaľ im nebudú
započítané do dopravy všetky náklady, ktoré spôsobujú - aj
ekologické, emisné, územné, a parkovacie miesto zdarma v meste je
jednoducho luxus. Je to jednoducho diskriminácia obyvateľov, ktorí
cestujú MHD, cyklo, peši. Zdraženie parkovného je preto skutočne
prvým krokom, ktorý treba previesť. A určite v takom veľkom meste, ako
je Brno.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.