Ilustrační FOTO - Haló noviny

Ústecký kraj rozdělí 256 milionů na dotacích

Ústecký kraj rozdělí příští rok na dotacích 256 milionů korun, podpoří dobrovolné hasiče i začínající podnikatele, zdravotní péči či spolky v obcích.

Pro projekty, které nebudou mít nárok na peníze z vypsaných dotací, má samospráva 26 milionů korun ve Fondu Ústeckého kraje. Pravidelně dostávají příspěvky od kraje dobrovolní hasiči. V programu určeném na nákup nové techniky, výstavbu požárních zbrojnic pro jednotky a podporu spolků a složek integrovaného záchranného systému je na rok 2018 celkem 13 milionů korun, což je podobná částka jako v letošním roce.

Začínající podnikatelé mohou žádat o dotaci už potřetí. Rozdělí si mezi sebou osm milionů korun, získat může jeden až 200 000 korun. Částka může pokrýt až 70 procent investičních i neinvestičních nákladů.

Kraj spustil program v roce 2016, tehdy do něj vložil čtyři miliony. Díky velkému zájmu letos částku zdvojnásobil. Cílem programu je podle mluvčí kraje Lucie Dosedělové rozvoj podnikatelského prostředí regionu, zvyšování zaměstnanosti a tvorba nových pracovních příležitostí. V loňském roce bylo takto podpořeno celkem 46 začínajících podnikatelů.

Na podporu sportu je určeno v krajském rozpočtu 3,5 milionu korun a dalších pět milionů korun na financování sportů s širokou mládežnickou základnou. Krajští zastupitelé schválili také program obnovy venkova, z něhož mohou obce získat příspěvek třeba na úpravu hřbitova, kulturního zařízení nebo opravu chodníků a osvětlení. Celkem je v programu 28 milionů korun. »Přál bych si, abychom některé oblasti, jako je například kultura a sport, mohli do budoucna ještě významněji podpořit,« uvedl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

V oblasti sociálních věcí Ústecký kraj podpoří rodinnou politiku částkou půl milionu. Pro lékaře i nelékařský personál je ve dvou programech připraveno téměř pět milionů korun. Z Fondu Ústeckého kraje mohou získat dotaci spolky či organizace. Letos například uspěla Místní akční skupina Cínovecko, která na zajištění provozu Krušnohorské magistrály 2017 až 2018 dostala 100 000 korun.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 8 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.