FOTO - Pixabay

Kontroly na Hradě zůstanou

Bezpečnostní kontroly u vstupů na Pražský hrad budou nadále pokračovat. Kanceláři prezidenta republiky jejich zachování doporučily bezpečnostní složky, uvedl v sobotu mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Často kritizované opatření zavedl Hrad loni v létě. Bezpečnostní opatření konzultovala prezidentská kancelář letos v listopadu s policií, Hradní stráží či Bezpečnostní informační službou. »Oslovené bezpečnostní složky na základě analýzy aktuálních rizik a v souladu se svojí zákonnou působností bez výjimky doporučily zachovat bezpečnostní kontroly osob při vstupu do areálu Pražského hradu,« uvedl Ovčáček. Bezpečnostní složky podle něj konstatovaly, že prohlídky výrazně zvýšily úroveň zabezpečení Hradu.

Ovčáček zároveň kritizoval hlasy volající po zrušení kontrol. »Pokud někdo navrhuje oslabení ochrany Pražského hradu a zrušení bezpečnostních kontrol, nezná prostředí, rizika a nerespektuje stanoviska bezpečnostních složek,« uvedl mluvčí. Dodal, že takoví lidé dávají přednost vlastním politickým cílům před ochranou lidských životů a zdraví. Ovčáček v tiskové zprávě také uvedl, že »vysoká pozornost je věnována i zabezpečení samotných kontrolních stanovišť a jejich předpolí.« Na Prašném mostě jsou například umístěny betonové bloky.

(ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 20 hlasů.

(ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.