Ilustrační FOTO - pixabay

Prezidentští kandidáti již mají své klipy

Česká televize (ČT) a Český rozhlas začaly vysílat předvolební spoty kandidátů na prezidenta. První várku volebních videí odvysílala ČT dopoledne.

Čas vymezený pro propagaci současného prezidenta Miloše Zemana vyplňuje jeho stará fotografie, pohled na zasněžený Pražský hrad a nápis Zeman znovu 2018. Klip doprovází fanfára z Libuše. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že klip Zeman ČT nedodal, »protože by už šlo o osobní předvolební kampaň«. Tu vést nechce.

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš přesvědčuje voliče videem, které obsahuje záběry z jeho setkávání s voliči nebo z jeho vystoupeních na veřejnosti. »Rozhodnete se pro to, co již znáte, nebo raději pro něco nového?« ptá se občanů.

Michal Horáček odpovídá na otázku, proč by ho měli lidé volit. Jako důvod uvádí, že nemá kamarádčoft s politiky ani byznysmeny. Slibuje též, že bude bojovat za slušné lidi.

Volební klip lékaře a aktivisty Marka Hilšera obsahuje záběry z jeho práce v nemocnici a na vysoké škole nebo ze setkání s občany a blízkými. Hilšer ve videu říká, že dospěl za svůj život k názoru, že má smysl se snažit měnit věci k lepšímu. Slibuje »donést na Hrad naše srdce«.

Bývalý premiér Mirek Topolánek využil záběry, na kterých se objevuje společně s bývalým americkým prezidentem Barackem Obamou. Říká o sobě, že není »ani vítač, ani kývač, ani králík z klobouku«.

Vratislav Kulhánek připomíná své pracovní úspěchy a slibuje úctu k práci a pracovitým lidem. Ve videu ho podporují jeho příznivci včetně horolezce Petra Mareše či závodníka Ladislava Křečka.

Prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiřího Hynka ve volebním spotu podporuje jeho žena, která mluví o jeho přednostech. I někdejší velvyslanec ve Francii Pavel Fischer využil záběry se setkávání s voliči. Pochopil prý při nich, že ne každý má to štěstí, aby jeho hlas byl slyšet. Dodal, že příští prezident musí chránit rodinu, pomáhat slabým, posilovat sebevědomí národa a zvelebovat vlast.

Hudebník a šéf strany Rozumní Petr Hannig v klipu představuje svůj program. Slibuje naslouchat druhým, reprezentovat ČR ve shodě s vládou a chránit českou korunu.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.2, celkem 5 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.