Ilustrační FOTO - pixabay

Krkonošští záchranáři se zapotili

Počet zásahů Horské služby Krkonoše v uplynulém silvestrovském týdnu vzrostl proti předchozím týdnům zhruba šestinásobně na 185 zásahů.

V 36 případech byla zranění tak vážná, že zraněné z nejvyšších českých hor odvezly sanity zdravotnických záchranářů. Horští záchranáři minulý týden také dvakrát pátrali po zbloudilých rekreantech, řekl náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Silvestrovský týden je v Krkonoších turisticky nejzatíženějším obdobím v roce. Lyžařské areály registrovaly v pátek 29. prosince rekordní návštěvy, například ve Špindlerově Mlýně ten den lyžovalo téměř 10 000 lidí. Návštěvnost pěti středisek SkiResortu Černá hora - Pec přesáhla 15 000 lyžařů. »Sjezdové tratě doslova praskaly ve švech. Stejně tak vzrostl počet běžkařů i pěších turistů,« konstatoval Jirsa. Lyžařů na sjezdovkách výrazně ubylo až na Silvestra, a to kvůli oblevě s deštěm.

V závěru roku horští záchranáři zasahovali nejen u případů souvisejících s lyžováním, ale i s oslavami konce roku. Horská služba tak řešila například poranění zábavnou pyrotechnikou, pád lidí do potoka, ve kterém hrál roli alkohol, nebo řezné rány od skla. »Také jsme ošetřovali opařené dvouleté dítě a provedli velmi obtížný transport zraněné ženy z nepřístupného terénu,« uvedl Jirsa.

Na hřebenech Krkonoš nyní leží asi metr sněhu a platí druhý nejnižší lavinový stupeň z pětibodové stupnice.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 6 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.