Na Trutnovsku začíná volební maraton

Zatímco jinde v republice se lidé už soustředí na volbu nového či staronového prezidenta České republiky, Trutnovsko čeká dnes a zítra ještě první kolo výběru nového (či staronového) senátora.

Majitel textilky Juta Jiří Hlavatý (ANO) si totiž nemůže vybrat, zda chce být senátorem nebo poslancem. O senátorský mandát přišel na podzim, kdy uspěl ve sněmovních volbách. Poslaneckého křesla se nakonec čtyři dny po slibu zase vzdal, aby mohl znovu kandidovat do Senátu.

Vedle exsenátora se o přízeň voličů uchází dalších osm kandidátů - ředitelka tiskárny Luďka Tomešová (SPD), majitelka firmy Blanka Horáková (ODA), majitelka Luční boudy Klára Sovová (NEI), místostarosta Úpice Karel Šklíba (ČSSD), starosta Vrchlabí Jan Sobotka (STAN), předsedkyně Odborové organizace Oblastní nemocnice Trutnov Iva Řezníčková (KSČM), učitel Jaroslav Dvorský (Piráti) a Terezie Holovská (nez.).

»Předpokládám, že i přes všechny nepochopitelné kroky a ještě nepochopitelnější vysvětlování pana Hlavatého, bude zvolen opět on. Už proto, že je významným zaměstnavatelem regionu a také nejznámější osobností ze všech kandidátů. Zároveň si asi jako jediný může zafinancovat velkou kampaň,« uvedla pro Haló noviny Řezníčková s tím, že v případě zvolení by chtěla »řešit nebo se snažit změnit ty věci, které trápí většinu občanů. Ať už jde o dostupné veřejné služby nebo sociální systém. Zároveň jako dlouholetá představitelka odborů chci usilovat o zásadní změnu zákoníku práce, posílení práv zaměstnanců a vyřešení ostudně nízké ceny práce v České republice.«

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 8 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kerapa
2018-01-08 11:33
Pisatel66- zásadní chyba byla že se strana v 89.roce nechala dotlačit k
tomu aby se vzdala zákoné vedoucí úlohy ve společnosti- pak to dopadá
jak to dopadá
Pisatel66
2018-01-07 14:21
kerapo, rozum (a kandidátka KSČM) říká že bude zvolen "někdo
známější". Výsledek 1. kola voleb dává jasný důkaz. Voliči
jsou stále stejní, ty vyměnit bohužel nemůžeme. I proto byl kdysi do
Evropského parlamentu zvolen za Znojemsko Železný, za slib že zajistí
odbyt jejich okurek v Evropě. I proto vyhraje buď známý podnikatel nebo
známý starosta. Svatá prostota tohoto lidu ...
kerapa
2018-01-05 22:28
Kde to jsme- naše kandidátka řekne sdělovacím prostředkům že
nepočítá s tím že bude zvolená.Proč by jí pak měl někdo z
bezpartijních teda volit?!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.