Ilustrační FOTO - Pixabay

Seznam UNESCO se rozšířil o italskou pizzu

Italové se konečně dočkali. Chlouba jejich kuchyně - pizza - se po tříletém snažení dostala na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Konkrétně jde o tradiční Neapolskou pizzu. Seznam je vytvářený od roku 2003 a v současnosti čítá 365 položek. Neapolská pizza v něm bude dělat společnost například španělskému flamencu či indonéské batice.

Kampaň pro zařazení pizzy na seznam vedl neapolský svaz jejích pekařů od roku 2014. Podle Italů je příprava a pečení pizzy součástí jejich kulturní a kulinářské tradice. Petici na podporu žádosti podepsaly dva miliony lidí. Iniciátoři kampaně uvedli, že pizza je součást národní kultury a italských dějin a ohrožují ji zahraniční plagiáty, směrnice Evropské unie a vliv amerických fastfoodových gigantů.

Neapolská pizza je považována za královnu všech pizz. Umění přípravy pizzy po neapolsku se podle Italů vyvinulo už v 16. století. Zásadní prý je péct pizzu v peci vytápěné dřevem. A to ideálně na 450 stupňů, aby zůstala uprostřed měkká a na okrajích hnědá a křupavá. Podle italských pekařů může být klidně i trochu připálená.

V Itálii se denně sní sedm milionů kusů pizzy a v zemi existuje 35 tisíc pizzerií. Miliardový obchod s pizzou zaměstnává zhruba čtvrt milionu lidí. Největšími jedlíky pizzy jsou ale Američané, kteří jí ročně zkonzumují 13 kilo na osobu. Italové jsou až druzí se 7,6 kilogramu pizzy na osobu za rok.

FOTO - Haló noviny

První byli Egypťané

Pizza jako taková ale nevznikla v Itálii. Předchůdce dnešní pizzy připravovali již ve starověkém Egyptě v podobě jednoduchých plochých koláčů. Od nich je časem převzali Řimané. Název pizza je odvozen ze slova picea, které pochází z neapolského dialektu italštiny. Označovaly se jím pečené placky z kynutého těsta, na které se kladly další ingredience. První pizzerie vznikaly již na konci 17. století. V 18. století se začala pizza formovat do moderní podoby, kterou známe dnes. Postaral se o to především velký rozvoj užívání rajčat v italské gastronomii.

Jedna z nejznámějších pizz - Margherita - se zrodila v Neapoli v roce 1889, kdy město navštívila italská královna Margherita Savojská. Místní kuchař Rafael Esposito vymyslel pizzu v italských národních barvách: červené (rajče), zelené (bazalka) a bílé (sýr). Královna byla velice spokojena a poslala děkovný dopis mistru kuchaři. Ten na oplátku pojmenoval svou specialitu jejím jménem a to: Pizza Margherita. Díky této pizze byl nastaven jakýsi standard, podle kterého se dnes pizzy vyrábějí a pečou. Od návštěvy královny Margherity byla Neapol označena jako hlavní město pizzy v Itálii a později celého světa.

Typická neapolská pizza Margherita se vyrábí za použití rajčat San Marzano, která rostou na sopečných pláních pod Vesuvem. Další neodmyslitelnou součástí je tradiční měkký čerstvý sýr z buvolího mléka, mozzarella di Bufala Campana.

Recept regulován zákonem

Pravá Neapolská pizza je od roku 2010 zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku »specialità tradizionale garantita«, která v překladu znamená »zaručená tradiční specialita«. Recept na tuto tradiční Neapolskou pizzu je regulován zákonem, který reguluje, jaký má mít pizza tvar, jak musí být připravováno těsto a kde může být pravá Neapolská pizza konzumována.

Pizza je velký kruhový plát světlého chlebového těsta, nahoře s náplní vyrobenou nejčastěji z rajčat, sýra a dalších rozdílných ingrediencí, záleží na druhu pizzy. Peče se v peci nebo troubě.

Druhy pizz:

Nejznámější pizza je Margherita, složená z rajčat, mozzarelly, oleje a bazalky. Dále lze přidat jakékoliv suroviny podle druhu pizzy, např. olivy, sardinky, žampiony, cibule, salám, ančovičky a mnoho dalších. V závislosti na národních zvyklostech daného státu se v receptech nacházejí i různé náhrady a obměny surovin.

Margherita - rajčatový základ, mozzarella, bazalka, olivový olej

Prosciutto - rajčatový základ, mozzarella, šunka

Capricciosa - rajčatový základ, mozzarella, šunka, žampióny, artyčoky, olivy

Prosciutto e Funghi - rajčatový základ, mozzarella, šunka, žampióny

Capricciosa – rajčatový základ, mozzarella, šunka, žampióny, artyčoky, olivy

Marinara – rajčatový základ, česnek nakrájený na plátky, extra panenský olivový olej, bazalka, mořská sůl

Quattro Formaggi – pizza se čtyřmi druhy sýrů, typicky jako kombinace výraznějších tvrdších a čerstvých krémových sýrů. Běžně mozzarella, gorgonzola, parmezán a asiago

Quattro Stagioni - 1/4 Margherita, 1/4 Prosciutto, 1/4 Salámová, 1/4 Quattro Formagi

Tonno – sýr, tuňák, cibule, černé olivy, olej

Mezi netradiční druhy patří pizza Havaj. Vymyká se tradičním italským pizzám, protože je založená na kombinaci šunky a sladkého ananasu. Pizzu Havaj vymyslel v roce 1962 kanadský restauratér řeckého původu Sam Panopoulos z Ontaria, který rád experimentoval a ze zajímavosti chtěl zkusit spojení sladkého ananasu se slaninou. Jeho nápad si během několika měsíců oblíbili i hosté jeho restaurace, v které nový pokrm podával, a začali ho žádat. Potom se tato pizza rozšířila i do ostatních částí světa. Název dostala podle značky konzervovaného ananasu Havaj, který Panopoulos používal.

V Americe fast foodové jídlo

O další rozvoj pizzy se postarali italští přistěhovalci v Americe. V roce 1905 italský emigrant Gennaro Lombardi otevřel první pizzerii na půdě USA, a to v New Yorku. Lombardi je znám jako americký »Patriaca Pizza Della« (patron pizzy v USA).

Pizzu postupem času začali připravovat nikoli v peci, ale na pánvi, a její forma se do roku 1945 přizpůsobila americkému fast food stylu. První oficiální americká pizza měla název Chicago-Style a pochází z roku 1943.

V roce 1948 se začalo prodávat první předpřipravené pizza-těsto.

Po roce 1950 se pizza dostává také do vyšší společnosti, zejména mezi celebrity italského původu. S velkou oblibou ji konzumovali takoví velikáni kultury a sportu, jako byli Frank Sinatra, Jerry Colonna, Jimmy Durante a tehdejší baseballová star Joe DiMaggio.

V roce 1957 přinesli bratři Celentanovi na trh první zmrazenou pizzu, a tím napomohli masivnímu tažení mražených polotovarů v obchodech. Rozšířil se i její sortiment a v témže roce byl proveden první spotřebitelský test různých druhů pizzy. Díky tomu se pizza stala jedním z nejpopulárnějších jídel v USA.

Kromě pizzy má Itálie na seznamu Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva UNESCO například tradiční výrobu houslí v Cremoně nebo písně ze Sardinie. Na seznamu památek UNESCO najdeme ale i historické centrum Říma, Florencie a Benátek, baziliku svatého Františka v Assisi nebo sopku Etnu.

Jana DUBNIČKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 4 hlasy.

Jana DUBNIČKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.