Náměstí v Karviné. FOTO - cs.wikipedia.org

Karvinou nově vedou dvě W

Novým primátorem Karviné byl na mimořádném zasedání zastupitelstva zvolen dosavadní první náměstek Jan Wolf (ČSSD). Jeho pozici nově zastává Karel Wiewiórka (KSČM). V radě zůstává šest členů ČSSD a pět z KSČM.

Pro Wolfa hlasovalo všech 37 přítomných zastupitelů. V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu má koalice ČSSD a KSČM 26 hlasů. Volba nového primátora je výsledkem dodatku ke koaliční smlouvě mezi ČSSD a KSČM. Na jeho základě byl dlouholetý primátor Tomáš Hanzel (ČSSD) nově zvolen neuvolněným radním. Radních tak zůstává 11, náměstky primátora kromě Wiewiórky zůstávají Miroslav Hajdušík (KSČM) a Lukáš Raszyk (ČSSD), jeden post náměstka primátora zůstane do komunálních voleb neobsazen.

Novému primátorovi Wolfovi zastupitelstvo ponechalo kompetence ekonomického a investičního náměstka, přibyly mu například povinnosti zastupovat město navenek a krizové řízení. Nově bude přímo dohlížet na práci městské policie, což dosud vykonával její ředitel Petr Bičej (ČSSD) z pozice neuvolněného radního města. Současným třem náměstkům zůstanou jejich kompetence beze změn.

Hanzel se na podzim stal poslancem. Od té doby říkal, že obě funkce jsou náročné a není možné je skloubit. Proto byl 5. prosince po jednání zastupitelstva podepsán zmiňovaný dodatek koaliční smlouvy. »Od ledna budeme mít nového primátora a budeme dál pokračovat v práci pro naše krásné město,« uvedl po podpisu Hajdušík.

Hanzel, který stál v čele Karviné od roku 2006 a zároveň je i krajským šéfem ČSSD, doufá, že léta praxe v obecní samosprávě mu ve sněmovně pomohou prosazovat zákony prospěšné městům a obcím. Před svou rezignací shrnul, co se během jeho působení ve funkci podařilo vybudovat.

Wolf uvedl, že k jeho prioritám bude v letošním roce patřit rekonstrukce krytého bazénu, tří historických domů na náměstí a ubytovny Kosmos na malé byty především pro seniory. Chce rovněž usilovat o zvýšení pocitu bezpečí obyvatel.

Devětačtyřicetiletý Wolf je vzděláním ekonom, má 14 let praxe v bankovním sektoru na různých manažerských pozicích. Náměstkem primátora Karviné byl zvolen poprvé v roce 2006 a poté v letech 2010 a 2014, kdy byl prvním náměstkem. Wolf je ženatý a má dvě děti.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.9, celkem 19 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.