Téma pro Jakuba Jandu

Co by to bylo za volby neprovázené strašením hackerskými útoky. A je to tady zase. Kupříkladu ve čtvrtek se jako dobře sehrané herecké duo představili rozhlasový moderátor Libor Dvořák a pověstný Jakub Janda, zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty (nikoli poslanec a bývalý skokan na lyžích stejného jména). Prezidentské volby, jejichž první kolo dnes vrcholí, mají být ovlivněny těmito zásahy zvenčí, či čertvíodkud. Bezpečnostní experti z USA a západní Evropy prý varují před rostoucím ohrožením voleb ze strany ruských dezinformačních kampaní, a to je právě Jandovo, ale i Dvořákovo oblíbené téma. A protože, jak míní pan Dvořák, se hackerský útok SKUTEČNĚ nedá vyloučit (důraz na tomto slově byl velmi slyšitelný), tým odborníků z českého Úřadu pro kybernetickou bezpečnost bude i tyto volby v pohotovosti. Nechť tedy dělají svou práci, za to je jako daňoví poplatníci platíme.

Aby Janda snesl aspoň nějaký důkaz k této do úmoru omílané tezi, uvedl, že u nás probíhají kampaně zaměřené proti vyzyvatelům Miloše Zemana. Hm, to je asi před volbami dost normální, nebo ne? Stejně tak probíhají kampaně proti stávajímu prezidentovi.

Zachovejme proto chladnou hlavu a volme tak, jak si myslíme, že je nejlepší pro nás a tuto zemi. Ještě dnes je k tomu do 14 hodin příležitost. Nevěřme, co nám bulíkují podobní »dborníci«. Někteří z nich si na tom založili slušnou živnost, která jim sype. Jestliže západní experti a jejich tuzemští pomocníci varují před ohrožením českých voleb, já varuji před šířením poplašné zprávy.

Bylo by hezké, kdyby se oba pánové, vzájemně se v pořadu žoviálně oslovující křestními jmény, vrátili k tomu, co jim jde rozhodně lépe. Libor Dvořák je dobrý překladatel a Jakub Janda? Bez komentáře...

Monika HOŘENÍ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 55 hlasů.

Monika HOŘENÍ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pleningeri
2018-01-13 11:23
Volby opět neohrozily útoky hackerů ani dezinformační kampaň z Ruska,
ale polonahá aktivistka z Ukrajiny. Jandův cinknutý
"cing-cang" z Evropských hodnot je opět zcela mimo mísu -
"http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2359999-pred-prezidenta-zeman
a-skocila-ve-volebni-mistnosti-polonaha-aktivistka"
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.