Nechť zvítězí zdravý rozum

Ještě máme možnost rozhodnout o tom, kdo se stane na další volební období prezidentem České republiky. Před lety zazněl hlasitý názor, že je třeba volit prezidenta přímou volbou. Dnes tuto možnost máme, pojďme ji tedy důsledně využít. Nechci rozhodně dávat rady, komu z kandidátů dáte či nedáte svůj hlas. Zamysleme se však nad tím, co který z nich udělal pozitivního pro nás občany, kde byl při řešení stěžejních problémů naší země, jak dalece se angažoval ve veřejném dění, či až při vyhlášení prezidentské volby prozřel a začal si plnit svůj ambiciózní sen.

Poněkud nevýrazná a šedivá volební kampaň nám na jednotlivé kandidáty příliš neprozradila. Záleží tedy na každém z nás, jak se rozhodneme. Naše republika musí být zárukou stability pro nás i pro naše zahraniční partnery. Prodlužování často uměle vyvolávaných problémů jen zvyšuje nestabilitu a nedůvěryhodnost našeho státu. Velmi se přimlouvám, abychom se rozhodovali podle zdravého rozumu bez vlivu marketingových mágů, kteří nás zahrnují planými sliby, které ve většině případů nepatří do kompetence budoucího prezidenta.

Miloslava VOSTRÁ, poslankyně a předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny PČR

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 16 hlasů.

Miloslava VOSTRÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.