Ilustrační FOTO - Pixabay

Vlak uvázl v závěji

Stovky cestujících strávily na severu Japonska nedobrovolně noc ve vlaku poté, co souprava uvázla ve sněhu.

Vlak přitom zůstal stát asi jen kilometr od další stanice, informovala agentura Reuters. Vlaková souprava na své cestě prefekturou Niigata na největším japonském ostrově Honšú uvázla ve sněhu ve čtvrtek krátce před 19:00 místního času. V té době bylo uvnitř kolem 430 cestujících. Na cestu se vlak znovu vydal až kolem 10:30 místního času, tedy po více než patnácti hodinách.

Ve vlaku fungovalo vytápění a k dispozici byly i toalety s tekoucí vodou. Řada cestujících si ale neměla kam sednout. Pěti pasažérům se udělalo špatně a museli být podle mluvčího drah převezeni do nemocnice. Ačkoli vlak zastavil zhruba jen kilometr od stanice, úřady z bezpečnostních důvodů pasažérům zakázaly vystoupit a dojít zbytek cesty pěšky.

Japonsko se už několik dní potýká s vydatným sněžením, které komplikuje dopravu nejen na železnici. Na některých místech podle agentury Reuters napadlo i desetkrát více sněhu, než je běžné. V místech, kde vlak uvízl, mělo napadnout v průběhu šesti hodin až 20 centimetrů sněhu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.