REPROFOTO - IDNES TV

Při nehodě autobusu v Horoměřicích zemřeli tři lidé, 45 zraněných

Při dnešní nehodě autobusu u Horoměřic nedaleko Prahy zemřeli tři lidé, dalších 45 cestujících se zranilo. Z toho pět lidí je ve velmi vážném stavu, deset má středně těžká zranění a třicet utrpělo lehká zranění. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Mezi oběťmi je i řidič autobusu. Záchranáři rozvezli zraněné do traumacenter pražských nemocnic.

"K dnešnímu neštěstí autobusu v Horoměřicích lze jen těžce hledat slova, která by vyjádřila účast s těmi, jež měli v autobuse děti, rodinné příslušníky a známé. Věřme, že životy zraněných budou zachráněny a nepřibudou další mrtví. Poděkování patří všem, kteří se snaží pomoci," řekla v tiskové zprávě zaslané redakci Miloslava Vostrá, poslankyně PS PČR a předsedkyně Rozpočtového výboru PS PČR

Podle středočeské policejní mluvčí Moniky Schindlové zemřela dvaadvacetiletá řidička superbu, který se s autobusem zřejmě srazil, a dva lidé z autobusu. Zhruba čtyřicetiletý řidič autobusu u firmy pracoval zhruba půl roku, řidičskou praxi měl delší. V České televizi to řekl generální ředitel společnosti Arriva, které havarovaný autobus patří. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Mezi vážně zraněnými jsou i děti, dvě z nich museli lékaři uvést do umělého spánku a na umělou plicní ventilaci. Zranění z autobusu skončili v péči lékařů v Motole či Ústřední vojenské nemocnice.

Nyní budou hasiči vyprošťovat havarovaný autobus. Uzavírka silnice a vyšetřování podle odhadu policie potrvá zhruba do půlnoci.

Nehoda se stala kolem 16:00 na silnici číslo 240. Jde o rovný úsek mezi Horoměřicemi a serpentinami, kterými se sjíždí do Prahy. Příměstský autobus má v průměru kapacitu zhruba 80 míst k sezení i stání.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 11 hlasů.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.