KSČM od Ondráčka neustoupí

Komunisté budou trvat na tom, aby sněmovní komisi pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů vedl jejich poslanec Zdeněk Ondráček. V pořadu Otázky Václava Moravce v ČT to řekl předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

Sněmovna Ondráčka do funkce nezvolila minulý týden, opozičním stranám vadila jeho činnost za socialismu. »Má odbornou kvalifikaci, je schopen rozpoznat, co činí GIBS vůči příslušným orgánům,« kontroval Filip. V OVM řekl, že se KSČM nominace nevzdá a odkázal na dohody o obsazení funkcí ve sněmovně. Připomněl, že třeba i Piráti říkali, že by vedení kontrolních výborů mělo být rozděleno mezi opoziční strany. Piráti tento týden přišli s vlastním kandidátem do vedení komise Mikulášem Ferjenčíkem. Těsně před Vánocemi sice sněmovna Ondráčka do čela komise zvolila, předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) ale volbu anuloval pro pochybnosti o tom, zda volební komise určila správně počet hlasů nutných ke zvolení. Filip trval na tom, že Ondráček byl v prosinci zvolen.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš řekl, že Ondráčkovy kompetence nikdo nezpochybňoval. »Může svou expertizu dodávat jako řadový člen komise,« uvedl Bartoš, který v komisi uvolní místo pro Ferjenčíka. Pokud by komunisté chtěli do další volby navrhnout jiného nominanta, museli by rovněž nechat Ondráčka v komisi nahradit. Poslanci budou šéfa komise volit znovu poté, co Ondráček v opakovaném druhém kole volby předminulý týden získal 83 hlasů, přičemž ke zvolení jich potřeboval 94.

(ku)


(ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pleningeri
2018-01-29 12:52
Nebyl by to martin.harfa z pražské kavárny, aby si odpustil své
nálepky ...
kafrmi
2018-01-29 09:28
martin.harfa, nevím kdo je manipulován, ale podívejte se do
parlamentního tisku, jak jsou kola označována. Pokud umíte číst.
kafrmi
2018-01-28 21:54
martin.harfa, Vy jste ale vtipálek, první kolo se neopakovalo.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.