Středočeskou Ámoskou Lucie Čimerová z Městce Králové

»Je to pro mě velká pocta a závazek, abych pokračovala v tom, co dělám,« řekla novopečená držitelka korunky Středočeského Ámose, »a také pro celou školu. Bez potřebného zázemí bych tohoto úspěchu nikdy nedosáhla«.

Ve středu 7. prosince se v prostorách zámku Berchtold uskutečnilo další z regionálních kol ankety O nejoblíbenějšího učitele České republiky. Ze Středočeského kraje žáci základních škol přihlásili devět učitelek a učitelů, kterým tak vyjádřili poděkování za jejich práci, trpělivost a lidský přístup k řešení školních problémů.

Z každé školy mohli se svým učitelem přijet vždy jen tři žáci, kteří před porotou obhajovali nominaci toho svého nejoblíbenějšího učitele. »Úroveň středočeského kola byla velmi vysoká, a tak porota neměla vůbec snadnou práci,« zhodnotil soutěžní den ředitel a zakladatel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal. Do semifinále, které se uskuteční 1. března, porota vyslala také Jana Šindeláře, učitele 2. základní školy v Říčanech.

Další regionální kola bude hostit Zlín, Olomouc, Liberec a Praha. Veřejné finále pak proběhne 23. března, v jehož závěru na pomyslný trůn usedne již 25. Zlatý Ámos. Ale to si musíme ještě počkat. Už dnes je však jisté, že se jím stane učitelka nebo učitel, kterého si žáci váží, který má jejich respekt, úctu a lásku.

»A to je hlavním posláním ankety O nejoblíbenějšího učitele České republiky. Ukázat, že v našich školách učí výborní pedagogové, kteří svým žákům nejen předávají své vědomosti, ale dávají jim i něco navíc - něco ze sebe samotných,« uvedl Hrzal.

(za)

FOTO - DTA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 7 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.