Láskokšeft

Vánoce jsou za námi, stromeček je někde na skládce nebo ve spalovně vyfrčel komínem. Stálo to dost peněz, ale řekněme si upřímně, pokud to přispělo k té rodinné pohodě, proč ne.

Asi se ptáte, proč takhle začínám, ale nemohu se zbavit jistého pesimismu, protože 24. prosince moje peněženka schytala takový výplach jako při požáru hotelu Olympic. Ze kterého, jak jsem doufal, se brzo vzpamatuji. Bohužel jsem zapomněl na záhy následující, myslím, že mnohem sledovanější pseudosvátek, a tím je, zejména u žen a dívek, velice populární naplavenina. Svátek Sv. Valentýna. Mnohokráte jsem se ptal sám sebe. Proč? Proč mám slavit něco, co k nám bylo importováno, když máme pro naši zemi zcela tradiční a krásnou podobu tohoto nesmyslu a tou je 1. máj?

Odpověď mám, i když ne každému se bude líbit. Na 1. máje máte políbit svou přítelkyni, slečnu, manželku, i když teď už i přítele a vlastně i manžela pouze pod rozkvetlou třešní. Krásný zvyk plný lásky, díků a náklonosti.

Ovšem již zmiňovaný svátek 14. 2. je naplněn pouze komercí, a jak jsem již psal, výplachem peněženky. Srdce, kam dohlédneš, šperky, voňavky, bonbóny, květiny. Květiny, co druhý den zvadnou. Nevím o tom, jestli po polibku pod třešní nějaká druhý den zvadla. Ta čokoláda, co jí dáte, tu sní, ale bude po ní tlustá. Ty šperky stejně skončí kdesi v krabičce, protože nemáte vkus, a to samé je s voňavkou.

Takže, proč to všechno? Podle mě je to jednoduché. Je to svátek pro ženy, protože ony vyžadují neustálý důkaz, že je my muži milujeme. Ale abych nebyl jen proti ženám. Je to i naše chyba, tento pseudosvátek jsme udělali my muži, protože ženám tu náklonnost dostatečně neprokazujeme. Přinést manželce nebo přítelkyni kytici častěji by mělo být normální a ti, co to nedělají, by to měli 14. 2. všem ostatním zaplatit.

Závěrem: já letos nekupuji ani bonbóny ani květiny, snědl bych je leda sám nebo bych tou kyticí dostal po hlavě.

Vám všem ostatním šťastného Valentýna a nezapomeňte na 1. máj.

Pavel JÁCHYM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 65 hlasů.

Pavel JÁCHYM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-02-10 15:46
Když moudřejší ustoupí, budou vládnout blbci.
2alsata
2018-02-09 20:49
Nevšiml jsem si, že by pan Jáchym někomu něco zakazoval.
zlaty.zajic
2018-02-09 18:58
Je to každého soukromá věc, které svátky slaví či neslaví,nikdo k
tomu pana Jáchyma nenutí,jak kdysi říkal jeden můj příbuzný, že
svátky vynalezli obchodníci,je to už výrok starý pomale půl
století,ale není vhodné zakazovat oslavu svátků, které člověk
"nemusí" ostatním.
jaroslavprchal
2018-02-09 14:49
Žijeme ve svobodném světě. Autor si může na Valentina klidně
uspořádat dodatečnou oslavu Dědy Mráze.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.