Ilustrační FOTO - Pixabay

Odbory se bojí chaosu

Za chaotickou a netransparentní označuje největší odborová organizace současnou situaci ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO), kde v pátek ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) odvolal ředitele Svatopluka Němečka.

Odbory by nyní očekávaly hlavně větší informovanost, řekla předsedkyně Základní organizace Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR (ZO OSZSP ČR) Fakultní nemocnice Ostrava Zuzana Sargová. Její organizace je s 900 členy největší odborovou organizací v nemocnici.

Podle Sargové vyvolává postup ministerstva nejistotu.

Páteční rozhodnutí ministra ji překvapilo. »Co se týče nového ředitele Machytky, tak jeho volba nás zaskočila a překvapila, ale nemyslím to ve zlém. Myslím si, že ten člověk zkušenosti určitě nějaké má, ale co se týče vedení nemocnice, tak to jsou zkušenosti velice asi specifické,« řekla Sargová.

Důvodem Němečkova odvolání bylo podle ministerstva manažerské selhání vedoucí k odborné a personální destabilizaci nemocnice, umělé navyšování hospodářského výsledku a střet zájmů, protože exministr zdravotnictví Němeček působil i ve vedení nemocnice v Bohumíně.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.3, celkem 8 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.