Ilustrační FOTO - Haló noviny

Tajné odbory jsou legální

Nejvyšší soud ve sporu korejské firmy Daechang Seat v Třinci a Odborového svazu KOVO rozhodl, že tajné odbory nazývané »seskupení členů« mají stejnou sílu jako odbory veřejné a zaměstnavatel musí toto anonymní seskupení členů brát vážně.

Institut tzv. seskupení členů přezdívaného jako tajné odbory, v nichž členové zůstávají před zaměstnavatelem anonymní, vznikl v roce 2013 pod svazem KOVO. Jeho profesionální odboráři pak členy zmíněného seskupení zastupují a vyjednávají za ně mj. zvýšení platů nebo zlepšení pracovních podmínek. Tajné členství v odborech je zatím možné jen v kovovýrobních firmách a tuto možnost dosud využívají ve zhruba třicítce firem.

Podle předsedy odborů KOVO Jaroslava Součka se lidé někdy bojí, že by je kvůli členství v odborech mohl zaměstnavatel šikanovat v práci, nebo je dokonce vyhodit, a proto volí tuto formu sdružování.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 13 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.