Ilustrační FOTO - pixabay

Taxikáři půjdou na vládu

Taxikáři, protestující proti alternativním dopravním službám typu Uber, se dnes opět sejdou na Strahově. Zda vyjedou na protestní jízdu Prahou, není jasné.

Bude záležet na výsledku dnešní schůzky zástupců taxikářů s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) a dalšími ministry. Schůzka by měla trvat maximálně půl hodiny. Babiš chce, aby se jí zúčastnili také ministři dopravy Dan Ťok (ANO) a průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO). Podle mluvčí protestu a místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolíny Venclové se s premiérem zástupci taxikářů sejdou dopoledne. Výsledek jednání následně zhodnotí na Strahově, kde se rozhodnou, zda uspořádají další protestní jízdu do centra metropole.

Majitel AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička řekl, že ze strany ministerstva dopravy či průmyslu a obchodu nebo pražského magistrátu zaznívají odlišné výroky. Taxikáři tak podle něj očekávají, že si premiér udělá pořádek. »Počkáme na to, s čím pan premiér přijde,« řekl. Kvasnička rovněž řekl, že taxikářům jde o to, aby řidiči, jezdící pro Uber, buď svou činnost zlegalizovali, nebo opustili trh taxislužby.

Zástupci taxikářů rovněž uvedli, že očekávají zpřísnění kontrol ze strany magistrátu. Úřad má podle nich možnosti, jak situaci řešit. »Kontroly probíhají, ale jsou nedostatečné,« řekla Venclová. Společnost Uber podle ní za své řidiče platí pokuty a poskytuje jim veškerý právní servis. »Když dají (magistrát) 20 stotisícových pokut za den, máme tady během chvilky po černé taxikařině. Tuhle možnost magistrát má a nevyužívá ji,« řekl Kvasnička.

Taxikáři tvrdí, že alternativní přepravní služby jsou nekalou konkurencí a stát situaci neřeší. Na protest několikrát uspořádali pomalé jízdy Prahou, kterými blokovali dopravu.

Řidičů taxi je v hlavním městě podle odhadů zhruba 8300 a vadí jim, že řidiči Uber nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.6, celkem 11 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.