Ilustrační FOTO - Haló noviny

Zeman strategii nezmění

Prezident Miloš Zeman i přes rozhodnutí slovenského soudu týkající se evidování českého premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) ve svazcích komunistické StB počítá s tím, že Babišovi dá druhý pokus na sestavení vlády.

»Z hlediska postupu pana prezidenta tato zpráva neznamená žádnou změnu,« okomentoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček verdikt slovenského soudu, který zamítl Babišovu žalobu na neoprávněné vedení ve svazcích StB. »Pan prezident ctí výsledek voleb a druhý pokus o sestavení vlády tedy patří předsedovi vítězného hnutí ANO,« dodal mluvčí. Zároveň obvinil česká média, že o kauze vědomě dezinformují.

Bratislavský krajský soud pravomocně zamítl žalobu Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Musel se řídit rozhodnutím slovenského ústavního soudu, který již v minulosti uvedl, že se Babiš svou žalobou obrátil na špatnou instituci. Žalovat neměl slovenský Ústav paměti národa (ÚPN). »Je pouze na Andreji Babišovi, zda podá žalobu v této věci na jiný subjekt na Slovensku,« uvedl Ovčáček.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 26 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kafrmi
2018-02-15 17:15
Je vidět, že jsme si zvolili inteligentního pana prezidenta.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.